وزارت بهداشت 7000 میلیارد بدهی دارد

۱۳۹۲/۰۸/۰۴ - ۱۱:۱۰ - کد خبر: 85340
وزارت بهداشت 7000 میلیارد بدهی دارد
سلامت نیوز :  وزیر بهداشت از کسری 11 هزار میلیارد تومانی این وزارتخانه خبر داد و گفت: وزارت بهداشت بیمار است و نیاز به درمان دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دکتر سیدحسن هاشمی در بیستمین مجمع عمومی سالیانه انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران افزود : اعتبارات ناکافی وزارت بهداشت مانع به انجام رساندن ماموریتهای این وزارتخانه می شود.

وی یادآورشد: از 2000 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته برای اجرای طرح پزشک خانواده تنها 2 درصد آن محقق شده است که بعید است این میزان تا آخر سال به 4 یا 5 درصد برسد.

هاشمی ادامه داد: وزارت بهداشت هم اکنون حدود 7 هزار میلیارد تومان بدهی دارد که به انضمام سه هزار میلیارد تومان بدهی سال های قبل، کسری بودجه وزارت بهداشت به حدود 11 هزار میلیارد تومان می رسد. از این رو می توان گفت وزارت بهداشت که مسوول درمان مردم است ، خود بیمار است و نیاز به درمان دارد.این وزارت خانه خود نیاز به تغییر ساختار دارد اما ایجاد این تغییر بدون داشتن منابع میسر نیست.

وی گفت: کمتر از 30 درصد اعتبارات وزارت بهداشت تحقق یافته که این میزان در مورد دانشگاههای علوم پزشکی حدود 40 درصد است.

وزیر بهداشت، هدف از تلاشهای خود را بهبود وضعیت معیشت و سلامت مردم عنوان کرد و گفت: هر چقدر بتوانیم به مسئله معیشت مردم بپردازیم به آرمانهای رهبر معظم انقلاب اسلامی نزدیکتر شده ایم.

هاشمی توضیح داد: با شروع به کار دولت یازدهم، اقداماتی در زمینه تامین دارو و رفع نیازهای دارویی کشور انجام شد و براین اساس که از مجموع 350 قلم دارویی که کسری داشتیم این رقم اکنون به 150 قلم دارو رسیده و همچنان کمتر نیز خواهد شد.

وزیر بهداشت یادآورشد: حادثه 24 خرداد حادثه بسیار بزرگی بود و در واقع یکی از نقطه های عطف تاریخ ایران است ولی باید گفت اگر رهبر معظم انقلاب اسلامی نبود این حادثه اتفاق نمی افتاد بنابراین امروز باید قدر داشته های خود را بدانیم
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.89445s, 18q