کنش های شدید رفتاری از مهم ترین علائم اعتیاد به مخدرهای جدید است

۱۳۸۵/۱۱/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 881
کنش های شدید رفتاری از مهم ترین علائم اعتیاد به مخدرهای جدید است

محمد طباطبائی ، متخصص بیهوشی در گفتگو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: برخلاف مخدرهای افیونی مانند تریاک که عموما آرام بخش هستند و استعمال کننده را به سمت سکون و کندی حرکت می برند ، مخدرهای نوین با تحریک های مغزی که دارند ، به فرد انرژی مضاعف می دهند.

وی افزود: این تحرک زایی و افزایش انرژی ها پس از استعمال ، سبب می شود تا جوانان نسبت به چنین موادی گرایش بیشتری پیدا کنند.

این متخصص بیهوشی تصریح کرد: از دیگر تاثیرات مخدرهای صنعتی ، ایجاد اختلال در سیستم پردازش مغزی فرد است. این حالت به گونه ای است که مصرف کننده به دلیل توهمی که در آن به سر می برد ، صدای های گوشخراش ، حرکت های تند و ... را کاملا عادی می پندارد.

طباطبائی تاکید کرد: در برخی بیماری های مغزی مانند صرع که یک بخش از مغز بیش از حد فعال می شود ، فرد واکنش های شدید رفتاری مانند برق گرفتگی دارد. داروهای مخدری جدید نیز که به ظاهر بخشی از مغز را فعال می کنند ، در نهایت موجب اختلال کلی مغز می شوند.

این متخصص بیهوشی یادآور شد: همانگونه که یک تکه زغال روشن بر اثر تماس مستقیم با باد به سرعت سرخ و پس از چند لحظه تبدیل به خاکستر می شود ، مخدرهای صنعتی نیز در ابتدا با بیش فعال کردن یک بخش از مغز و به تبع آن تخریبش ، موجب سرعت بخشیدن در پایان عمر مفید مغز می شود.

وی توضیح داد: کسانی که از این مخدرها استفاده می کنند ، پس از مدتی حجم مغزشان کاسته و پردازش های مغزی آنان محدودتر می شود.

طباطبائی در ادامه اظهار داشت : مصرف کنندگان مخدرهای صنعتی ، باید بدانند همانگونه که الکل موجب اضمحلال مغز می شود ، این مواد با سرعتی بسیار بالاتر فرد را دچار فلج مغزی می کنند.

این متخصص بیهوشی در پایان بیان داشت که معتادان به مخدرهای صنعتی هیچگاه در حالت عادی به سر نمی برند ، هنگام مصرف بیش فعال و پس از پایین آمدن تاثیر دارو ، با تغییرات ناگهانی در حالت های روحی یا بدنی ، به زیر نرم طبیعی می آیند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.29976s, 18q