قاتلین رویاها

۱۳۹۲/۰۹/۲۶ - ۱۵:۳۶ - کد خبر: 89556
قاتلین رویاها
این اشخاص اگر ببینند كه اراده شما قوی تر از آن است كه به راحتی تسلیم عقاید آنها شوید منتظر شكست های موقتی شما می مانند تا بهانه لازم را برای مداخله مجدد به دست آورند . هنگامی كه یكی از پیش بینی های شما به هر دلیلی درست از ‌آب در نیامد و شما تنها دچار یك شكست موقتی شدید آنها با صدایی بلند و لحنی تمسخر آمیز به شما می گویند « به تو گفته بودم ، دیدی همون حرفی كه من زدم درست بود ! دیدی اشتباه كردی . قاتلین رویا سعی می كنند با گفتن چنین جملاتی كنترل عصبی شما را به دست بگیرند و مانع از اقدام مجدد شما برای رسیدن به رویاهایتان شوند چون اگر شما بتوانید موفق شوید و به رویای خود برسید با این كار نه تنها نادرستی گفته های آنان را ثابت كرده اید بلكه غیر قابل اطمینان بودن گفته های این اشخاص را به دیگران نیز ثابت كرده اید . آنها بارها به شما می گویند كه رویای شما هیچ وقت به حقیقت نمی پیوندد ولی به خاطر داشته باشید كه رویای شما از جنس واقعیت است ، پس می تواند به حقیقت تبدیل شود .
در هنگام رویارویی با قاتلین رویا برای این كه اسیر احساسات متناقض نشوید و مانع از ورود ویروس شك و تردید به درون اراده خود شوید همیشه به خود یادآوری كنید كه شما و رویاهایتان منحصر به فرد هستید ، به هدف خداوند از آفرینش خود فكر كنید . به این فكر كنید كه چرا خداوند شما را برای زندگی در این قرن انتخاب كرده است در حالی كه می توانست سالها پیش به شما اجازه حیات بدهد چه رازی در برنامه خداوند وجود دارد ؟ آیا نمی خواهید بدانید كه خدا به چه دلیلی شما را برای زندگی در این عصر انتخاب كرده است . آیا زندگی در این عصر كه بشر از دانش بسیار مطلوبی برخوردار است خود مزیتی برای شما و رویاهایتان محسوب نمی شود ؟ آیا این كمكی نخواهد بود كه شما سریع تر به رویاهای خود برسید ؟ چه قدرتی در گوشه ای از وجود شما نهفته است كه شما باید آن را بیدار كنید ؟ برای این كه بتوانید به پاسخ سؤالات فوق برسید باید رویایی در سر داشته باشید . شما می توانید از طریق هیجانی كه رویا در شما ایجاد می كند انگیزه ای داشته باشید كه بتوانید شما را به هدفتان برساند . فراموش نكنید كه هر انسانی آفریده شده است تا متفاوت باشد . اجازه ندهید كه قاتلین رویا تفاوت مهم زندگی تان را از شما بگیرند و شما را هم مثل خودشان به انسان های برای اراده ای تبدیل كنند . چه كسی و با چه زبانی باید به شما بگوید كه شما آمده اید تا متفاوت باشید نه این كه به راحتی تسلیم عقاید دیگران شوید !
● از رویاهای خود در برابر قاتلین رویا دفاع كنید
هنگامی كه قاتلین رویا به سراغ شما می آیند تا رویاهای شما را با كلام خود از بین ببرند به آنها توجه نكنید . آنها فقط منتظر بهانه هستند . قاتل رویاهای شما هر كسی می تواند باشد ؛ معلم ، دوست ، همكار ، همسر یا نهایتاً والدین شما .
تنها كاری كه شما باید انجام بدهید این است كه با افكار مثبت و اراده خود برای رویاهای خود یك جلیقه ضد گلوله درست كنید و رویاهای خود را در آن قرار دهید . اگر شما به راحتی تسلیم عقاید دیگران شوید و برای رسیدن به رویاهایتان هیچ مقاومتی از خود نشان ندهید مطمئن باشید كه شما هم یكی از بیشمار كسانی خواهید بود كه رویاهایتان را با خود به گور می برید . در صورتی كه قاتلین رویاهای شما از گروه دوستان و همكاران هستند شما می توانید از آنها فاصله گرفته ولی در صورتی كه قاتل رویاهای شما همسر یا والدین شما هستند دیگر نمی توانید از آنها فاصله بگیرید .
به جای این كه سعی كنید از این اشخاص فاصله بگیرید سعی كنید با حفظ اراده خود در مواضع و عقاید آنها تردید به وجود بیاورید و كاری كنید تا آنها به جای این كه به مخالفت علیه شما برخیزند به شما كمك كنند و باعث تقویت روحیه شما در برابر مشكلات شوند .
البته شایان ذكر است كه بیان این موارد به این منظور نیست كه والدین یا همسر شما نمی خواهند شما پیشرفت كنید و عمداً مانع از رسیدن شما به آرزوهایتان می شوند بلكه به این معنی است كه شما باید حتماً با آنها مشورت كنید ولی بر اساس حرف آنها تصمیم گیری نكنید . هنگامی كه یكی از نزدیكان شما مخصوصاً والدین یا همسرتان می خواهند كه شما را انجام كاری منصرف كنند كوركورانه علیه آنها جبهه گیری نكنید . از آن جایی كه آنها واقعاً را دوست دارند می خواهند به شما كمك كنند به خاطر داشته باشید كه آنها دوست ندارند در صورت شكست احتمالی شما ، شاهد افسردگی یا ناراحتی شما باشند . شما برای رسیدن به رویاهایتان نیازمند یك برنامه ریزی جامع و استراتژیك هستید و نباید بدون برنامه وارد رودخانه ای شوید كه نمی دانید عمق آن چه قدر است . شما باید به دیگران مشورت كنید جنبه های عقلانی كار را در نظر بگیرید و تنها در صورتی كه واقعاً مطمئن شدید انجام آن كار برای شما مقدور است اقدام به كار كنید . فراموش نكنید اگر شما بدون مشورت با افراد با تجربه و خیرخواه و بدون داشتن یك برنامه مطمئن و حساب شده كاری بكنید و بعداً شكست بخورید دیگر نمی توانید كسی را به عنوان مقصر اصلی شكست های خود معرفی كنید .
در این هنگام تنها مقصر اصلی خود شما خواهید بود . به خاطر داشته باشید هنگامی كه انگشت اتهام خود را به سمت كسی می گیرید ، یك انگشت به او و سه انگشت به خود شما اشاره می كند .
● به خود و توانایی هایتان ایمان داشته باشید
آیا شما برای این كه اقدام به كاری كنید نیازمند تأیید دیگران هستید ؟ آیا شما باید آنقدر از خودتان ضعف نشان دهید تا دیگران بتوانند فقط با صحبت های خویش شما را ناامید كنند ؟ پس آنها اشتیاق سوزان درونی كجاست ؟ با نسیمی خاموش شده ؟ فراموش نكنید كه قاتلین رویا منتظر كوچكترین نشانه های شك و تردید در شما هستند تا بتوانند بدون هیچ زحمتی رویایتان را از شما بگیرند . برای این كه چنین اجازه ای به آنها ندهید باید رویاهایتان را به اهداف بلند مدت و كوتاه مدت تقسیم كنید . هنگامی كه شما رویاهای خود را دسته بندی می كنید و برای رسیدن به هر كدام از آنها زمانی را مشخص می كنید می توانید به راحتی برای آنها برنامه ریزی كنید . برنامه ای كه شما برای رسیدن به رویاهایتان طراحی می كنید نشان دهنده میزان قدرت و استعداد شما در استفاده از زمان و مدیریت شما بر سایر مسائل است .
در زمان برنامه ریزی برای رسیدن به رویاهایتان به شكست های گذشته فكر نكنید ، لطفاً كمی با خودتان منصف باشید . همه ما انسانها در زندگی باید داغ شكست را بچشیم تا بتوانیم لذت واقعی موفقیت را احساس كنیم . در هنگام برنامه ریزی به شكست های گذشته فكر نكنید ، به این فكر نكنید كه در گذشته چه كسی بوده اید ، بلكه به این فكر كنید كه چه كسی می توانید باشید . شما برای رسیدن به رویاهایتان نیازی به تحصیلات دانشگاهی ندارید . اكثر انسان های بزرگ تاریخ در ابتدا ظاهری شبیه به دوره گردان داشته اند ولی با این حال در ذهن خود افكاری سلاطین گونه داشته اند .
فراموش نكنید كه هر انسان بزرگی كه در زندگی تان می شناسید به این خاطر برای شما ارزش دارد كه توانسته است كاری انجام بدهد كه هر كسی جرأت انجام آن را ندارد .
به جای این كه فقط چشمتان را به شكست های خود خیره كنید به افق های جدید كه آفتاب زندگی بر روی شما باز می كند فكر كنید . اگر شما بخواهید كه چیزی اتفاق بیفتد حتماً می افتد . خواستن توانستن است . رویاهایی كه شما امروز در ذهن خود دارید تأثیر مستقیمی در آینده و حتی فردای شما دارد . اگر رویای به دست آوردن چیزی را دارید باید تاوان آن را با عمل خود بپردازید . هیچ انسانی شانسی به موفقیت نمی رسد و شانسی آن را از دست نمی دهد . ساختار ذهن انسان یكی از شاهكارهای عالم خلقت است . ذهن نیروی بیكرانی دارد و هر چیزی كه شما برای رسیدن به موفقیت نیاز دارید در آن نهفته است . ذهن انسان مانند یك آینه عمل می كند ، هر چیزی كه به آن نشان بدهید همان را به شما بازمی
گرداند . درك همین واقعیت به ظاهر كوچك می تواند تغییرات مثبت غیر قابل انكاری را در زندگی به وجود بیاورد . اگر شما در ذهن خود تصور مثبتی از خود داشته باشید آینه ذهن شما هم همان تصور را به شما باز می گرداند . با این حال اگر شما با وجود داشتن تمام امكانات و توانایی های تصوری منفی از خود داشته باشید مطمئن باشید كه هیچ چیز و هیچ كس نمی تواند كوچك ترین كمكی به شما بكند . انسان هایی كه در زندگی خود رویایی دارند به دو دسته تقسیم می شوند .
دسته اول كسانی هستند كه فقط رویا دارند و برای آنها ارزشی قائل نیستند . دسته دوم نیز كسانی هستند كه در ذهن خود رویایی دارند ولی به آن ایمان دارند . كسانی كه به رویاهای خود ایمانی ندارند فقط با آن زندگی می كنند ولی هیچ وقت به آن نمی رسند . ولی دسته دوم از داشتن رویاهای خود خوشنودند . با رویاهایشان صحبت می كنند به آنها بی اعتنایی نمی كنند . در هر جا و در هر حالی با رویاهای خود هستند ، حتی صبح نیز كه از خواب بیدار می شوند به اولین كسی كه صبح به خیر می گویند رویایشان است . آیا تا به حال اتفاق افتاده است از این كه مبادا دیگران به رویای شما بخندند نخواهید آن را برای كسی تعریف كنید ؟ اگر شما از مسخره كردن دیگران ترسی داشته باشید مطمئن باشید كه هیچ وقت به خواسته خود نمی رسید چون هنوز به توانایی های خود و رویاهایتان ایمان ندارید . برای شروع تنها كسی كه می تواند به شما كمك كند ذهن شماست . این حقیقت را همه انسان ها می دانند ولی تعداد كمی از آنها از قدرت ذهن خود استفاده می كنند ، شاید هم آنها هنوز كاملاً به قدرت ذهن خود ایمان ندارند و منتظرند تا پیامبری بیاید و معجزه به آنها ثابت كند كه چه نیروهای نهفته ای در وجود آنها است . تنها استفاده ای كه بیشتر افراد ذهن خود می كنند این است كه شبها كه به رختخواب می روند در خیال خود رؤیای رسیدن به موفقیت ، ثروت و .... را ببینند ؛ آنها هیچ وقت فراتر از آنچه كه هستند نمی روند و همیشه با حسرت به افراد موفق نگاه می كنند .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.38119s, 18q