مناسب‌ترين راه درمان چاقي، تغيير در شيوه زندگي است

۱۳۸۶/۱۱/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 9374
مناسب‌ترين راه درمان چاقي، تغيير در شيوه زندگي است

دكتر"فريدون عزيزي" رييس پژوهشكده علوم غدد و متابوليسم دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي  ضمن بيان اين مطلب افزود: درمان دارويي به عنوان كاهش جذب غذا از دستگاه گوارش و يا از طريق افزايش متابوليسم غذا و بدن ايجاد مي‌شود كه سبب كاهش وزن مي‌شود.

وي افزود اما مصرف بسياري از داروهاي موجود در بازار نه تنها پرهزينه هستند بلكه هيچ تاثيري در كاهش وزن و رفع چاقي ندارند.

دكتر عزيزي روش جراحي معده را كه اخيرا با قرار دادن باندي درون معده و كم كردن حجم آن انجام مي‌شود از روش‌هاي جديد و مطمئن‌تر نسبت به روش‌هاي جراحي سابق عنوان كرد و افزود از آنجا كه اضافه وزن و چاقي ، امروزه يكي از اپيدمي‌ها(همه‌گيري ها)ي قرن ‪ ۲۱‬محسوب مي‌شود پيشگيري و اطلاع رساني به مردم به خصوص در قالب برگزاري همايش‌هاي علمي بسيار با اهميت است.

چاقي در كشورهاي پيشرفته رو به گسترش است و در كشور ما نيز ‪ ۷۰‬درصد افراد بالاي ‪ ۲۰‬سال و به خصوص زنان دچار چاقي هستند كه اين مشكل خود منبع بروز بسياري از بيماري‌ها است.

دكتر عزيزي با اشاره به برگزاري اولين كنگره چاقي از چهارم تا ششم اسفندماه امسال از سوي انجمن علمي پيشگيري و درمان چاقي ايران گفت به همين منظور جشنواره‌اي ويژه عامه مردم براي اطلاع رساني از چگونگي پيشگيري و بهترين راه‌هاي درمان‌هاي چاقي و اضافه وزن برگزار مي‌شود.

اين كنگره با محوريت موضوعاتي از قبيل اپيدميولوژي چاقي، مطالعات بنيادي، اتيولوژي چاقي، عوارض چاقي و شيوه‌هاي پيشگيري و درمان در بخش علمي و با حضور پزشكان و متخصصان رشته‌هاي مختلف برگزار مي‌شود.

همچنين جشنواره مردمي به منظور پاسخ به سووالات قابل طرح طي روزهاي برگزاري كنگره برگزار مي‌شود.

علاقه‌مندان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند با شماره تلفن ‪۶۶۵۶۵۷۹۵‬ تماس بگيرند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.24295s, 19q