هشداري درباره پستانک

۱۳۹۲/۱۱/۰۴ - ۰۸:۴۰ - کد خبر: 104263
هشداري درباره پستانک

سلامت نیوز: گروهي از والدين درباره استفاده پستانک براي کودکشان نگران هستند. واقعيت اين است که کاربرد طولاني‌مدت و چند ساله پستانک با تغيير در موقعيت فک پايين و باز نگه داشتن مداوم دهان، مي‌تواند الگوي رويشي دندان‌ها را دگرگون کند...

اين امر با ممانعت از رويش دندان‌هاي جلويي، باعث ايجاد فضا بين دندان‌هاي بالا و پايين و نيز تنگي قوس دنداني فک بالا مي‌شود.

معمولا تا زمانی که هنوز دندان‌هاي شيري به‌طور کامل رويش نکرده‌اند و چنين نمايي کمتر مشهود است؛ پس از آن و طي دوره دنداني شيري در کودکي که به‌طور ممتد از پستانک استفاده مي‌کند به احتمال زياد مشکلات فوق بروز خواهد کرد که عامل ايجادکننده آن‌‌ همان عادت مکيدن مداوم پستانک يا در برخي موارد مکيدن انگشت است.

خوشبختانه بيشتر متخصصان بر اين باورند که با قطع عادت‌هاي فوق قبل از آغاز دوره دنداني مختلط، دندان‌هاي دائمي جلويي رويش خواهند کرد و فضاي مورد نظر خودبه‌خود بسته خواهد شد. شرط اساسي در اين روند، قطع عادت نامطلوب مکيدن پستانک يا انگشت در کودک است. براي اين منظور، راهکارهاي متفاوتي پيشنهاد شده که مهم‌ترين آنها مشاوره روان‌پزشکي و نيز تعبيه دستگا‌ه‌هاي ممانعت‌کننده از مکيدن انگشت با تشخيص متخصص ارتودنسي است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.78879s, 19q