مصرف بيش از حد غذاهاي آماده مساوي افزايش بيماري هاي التهابي روده

۱۳۸۵/۱۱/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1092
مصرف بيش از حد غذاهاي آماده مساوي افزايش بيماري هاي التهابي روده

به گزارش سلامت نيوز به نقل از ايسنا،دکتر محمد رضا زالي رييس اولين کنگره سراسري بيماري هاي التهابي روده در ايران در نشست خبري كه به همين مناسبت برگزار شد ضمن اعلام اين مطلب افزود: با توجه به شيوع روبه افزايش بيماري هاي التهابي روده در کشور، بررسي علل و آموزش به منظور پيشگيري از بروز اين بيماري ها به همه افراد از اهميت ويژه اي برخوردار است.

دکترزالي با اشاره به اينکه اين همايش در نظر دارد با رويکرد بررسي و ارائه بهترين راهکارهاي کنترل اين بيماري ها با کمترين عارضه و هزينه و بيشترين درصد موفقيت برگزار شود، ادامه داد: در اين همايش به بررسي آخرين پيشرفت هاي دارويي، بررسي اپيدميولوژي در استان هاي مختلف و ارزيابي پيشرفت هاي ژنتيکي در کشور پرداخته خواهد شد.همچنين درباره عوارض ناشي از سرطان هاي روده و راه هاي پيشگيري و کنترل بيماري نيز بحث و تبادل نظر مي شود.

وي ادامه داد: با توجه به اينکه بيماري هاي التهابي روده با عوارض خارجي از جمله مشکلات پوستي، چشمي و درد مفاصل همراه است لذا در اين کنگره به چگونگي پيشگيري از ابتلا به اين عوارض نيز پرداخته خواهد شد.

وي در خصوص علايم اين بيماري گفت: اين بيماري غالبا با نفخ، اسهال و اسهال خوني و در برخي موارد يبوست، تب، دل درد و دل پيچه مکرر و کاهش وزن همراه است که درصورت اهميت ندادن به اين عوارض، اين مسئله باعث مزمن شدن بيماري مي شود.از سوي ديگر مزمن شدن بيماري،موجب ايجاد مشکلات ديگري از جمله پوکي استخوان در بيمار مي شود.

دکترمحمد عليزاده دبيرعلمي اين کنگره در ادامه اين جلسه گفت: اين کنگره طي دو روز 28 و 29 بهمن ماه در تالار امام خميني دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي برگزار مي شود و در جريان برگزاري آن 30 مقاله علمي به شکل پوستر و سخنراني ارائه خواهد شد.

وي با معرفي مرکز تحقيقات گوارش و کبد اين دانشگاه به عنوان يکي از قطب هاي علمي کشور ادامه داد: با طراحي سايتي به آدرس اينترنتي www.IBD.ir ضمن برقراري ارتباط بين بيماران و اطلاع از تجربيات هم، به سوالات بيماران نيز پاسخ داده خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.2654s, 18q