سيستم كنترل سلامت بيماران آلزايمري با استفاده از تلفن همراه در كشور طراحي شد

۱۳۸۵/۱۱/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1148
سيستم كنترل سلامت بيماران آلزايمري با استفاده از تلفن همراه در كشور طراحي شد

به گزارش سلامت نیوز «صدف محرري»، دانشجوي مهندسي پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي و طراح اين نرم افزار در گفت‌وگو با (ايسنا)  در رابطه با اين طرح گفت: برنامه طراحي شده بر روي تلفن همراه با بررسي سطح هوشياري فرد مبتلا به آلزايمر، درهنگام نياز او را جهت تشخيص مسير و يا به پايان رساندن فعاليتي كه در حال انجام آن است، كمك مي كند.


وي افزود: از آنجا كه بيماران مبتلا به آلزايمر وابسته به اطرافيان خود و نيازمند پرستاري دائم هستند، استفاده از اين برنامه و ارزيابي سطح هوشياري آنان در فواصل زماني مشخص، باعث خواهد شد تا در هنگام كاهش سطح هوشياري، با بهره گيري از اين نرم افزار بتوانند مسيريابي كرده و يا فعاليت در حال اجراي خود را به انجام رسانند.


همچنين، در صورتي كه بيمار نتواند با وجود استفاده از اين نرم افزار مسيرخود را تشخيص داده و يا به فعاليتش ادامه دهد، وضعيت او به وسيله ارسال پيام كوتاه (SMS) به پرستار و يا ساير نزديكانش اطلاع داده مي شود.


محرري درخصوص محاسن اين نرم افزار گفت: سوالات مشخصي بر روي اين برنامه در نظر گرفته شده كه بيمار در فواصل زماني مشخص با بله يا خير پاسخگوي آنها خواهد بود؛ به اين وسيله سطح هوشياري وي بدون نياز به امكانات خاص و پرستاري مداوم اندازه گيري خواهد شد. ضمن آنكه از ديگر مزيت هاي اين برنامه قابليت نقشه خواني براي افرادي است كه سطح هوشياري خود را به طور كامل از دست نداده اند.


وي در پايان به ايسنا گفت: اين برنامه همچنين براي افرادي كه بر اثر تصادف و يا سانحه‌اي دچار شوك روحي شده و يا حافظه خود را از دست داده اند بسيار مثمر ثمر خواهد بود؛ چرا كه اين افراد تنها مسيرها، افراد و اسامي آنها و خاطرات خود را از خاطر مي برند اما آموخته ها و علم خود و نيز كاركردن با تلفن همراه را به خاطر خواهند داشت و در نتيجه با استفاده از اين برنامه قادر خواهند بود تا در مواقع لازم از جهت يابي و يا به خاطر آوري مجدد استفاده كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.37963s, 18q