تغذيه سالم حملات قلبي را كاهش مي دهد

۱۳۸۵/۱۱/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1155
تغذيه سالم حملات قلبي را كاهش مي دهد

به گزارش سلامت نیوز يوسف اسکندري متخصص تغذيه در گفت و گو با (ايسنا)با بيان اين كه سن، جنسيت و وراثت از عوامل غير قابل پيش بيني و کنترل در بروز بيماري هاي قلبي، عروقي است، افزود : عوامل تغيير پذير در رابطه با بيماري هاي قلبي نيز افزايش فشار خون، چاقي، استرس، استعمال سيگار، عدم تحرک و چربي بالاي خون است که در صورت پيروي از شيوه صحيح زندگي و تغذيه اي اين عوامل قابل کنترل هستند.

وي در مورد تغذيه سالم و ارتباط آن با کاهش حملات قلبي اظهار داشت: چربي امگا 3 از جمله موادي است که باعث کاهش سطح تري گليسيريد خون، منظم شدن ضربان قلب و کاهش تجمع پلاکت و لخته شدن خون و در نتيجه کاهش خطر سکته قلبي است.

دکتر اسکندري ادامه داد: ماهي منبع بسيار خوبي از چربي امگا 3 است که با مصرف هفته اي 2 تا 3 بار از اين ماده غذايي، سلامت قلب و عروق حفظ مي شود.

وي مصرف ميوه و سبزيجات را در کاهش خطر بيماري هاي قلبي به دليل داشتن مواد آنتي اکسيدان موجود در آن موثر دانست و تصريح کرد: بايد به خاطر داشت که پتاسيم ميوه و سبزي مي تواند به کنترل فشار خون کمک کرده و از ريتم هاي نامنظم ضربان قلب جلوگيري کند. همچنين، فيبر موجود در ميوه و سبزيجات باعث افزايش حرکات روده شده و از بيماري هايي نظير مشكلات پوستي و حتي افزايش کلسترول خون پيشگيري مي کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
12.53753s, 18q