ورزش در افزايش سلامت بنيه استخواني موثر است

۱۳۸۵/۱۲/۰۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1198
ورزش در افزايش سلامت بنيه استخواني موثر است
به گزارش سلامت نيوزبه نقل از پايگاه خبري فاكس نيوز حاكيست بنابر تعريف مركز مطالعات پوكي استخوان اين عارضه استخواني در اثر كاهش تراكم بافت استخوان به وجود مي آيد و با كوچكترين ضربه و حتي پيچ خوردگي اندام ها موجب شكستگي استخوان مي شود.
بنابراين گزارش نشريه نوامبر 2004 اين مركز به ارايه حركات ورزشي خاص منطبق با سنين مختلف پرداخته است و هم اكنون نيز به چاپ نسخه جديدي از حركات ورزشي پيشگيرنده از پوكي استخوان مبادرت مي ورزد.
بنابر پيش بيني هاي اين مركز آمار شكستگي ناشي از پوكي استخوان تا سال 2025 دو برابر ميزان فعلي خواهد شد كه 20 درصد آن منجر به مرگ افراد مي شود كه توجه به اين مطلب مي تواند انگيزه كافي را در خصوص برنامه ريزي براي نوع، مدت زمان و تناوب فعاليت هاي ورزشي در اختيار افراد قرار دهد و به ترتيب از ورزش هاي سخت براي كودكان و حركات ورزشي تعديل يافته براي بزرگسالان متغير است.
در ادامه آمده است: ورزش هايي نظير، تنيس، پياده روي، پرش و حركات استقامتي مثل وزنه برداري هفتگي به مدت 3 تا پنج مرتبه به مدت 30 تا 60 دقيقه با روند آرام رو به افزايش به بزرگسالان توصيه مي شود.
بر اساس اين گزارش در كودكان انجام حركات ژيمناستيك و پرش همراه با تمرينات سخت استقامتي و وزن هاي متعادل براي تمرين كه در 60 درصد از موارد براي كودكان توصيه نمي شود، حداقل هفته اي 3 جلسه به مدت 10 تا 20 دقيقه مي تواند موثر واقع شود با بررسي هاي انجام شده در سال هاي اخير درصد ابتلاي مردان به بيماري پوكي استخوان بيشتر از زنان اعلام شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.756s, 18q