مرگ روزانه 300 نفر در كشور به علت بيماريهاي قلبي

۱۳۸۵/۱۲/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1220
مرگ روزانه 300 نفر در كشور به علت بيماريهاي قلبي

به گزارش خبرنگار سلامت نیوزمرتضي صفوي، مدير كل دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت با اعلام اين مطلب در گفت و گو با فارس، افزود:‌ در زمان حاضر حدود 70 درصد مردم هنوز روغنهاي جامد اشباع مصرف مي‌كنند و با وجودي كه طي 5/1 سال اخير اين ميزان حدود 10درصد كاهش يافته است اما هنوز با وضع ايده‌آل كه حذف كامل روغنهاي جامد اشباع است فاصله زيادي داريم.
وي گفت: خوشبختانه اخيرا در كشور موفق به توليد روغن جامد بدون ترانس شده‌ايم كه مخصوص سرخ كردني است و توليد كنندگان آن قول داده‌اند تا 30درصد ظرفيت مصرف كشور را تامين كنند كه اميدواريم با استقبال مردم به زودي شاهد گرايش مردم به مصرف اين نوع روغن كه بر روي آن عبارت "روغن بدون ترانس" درج شده است باشيم.
صفوي افزود: شركتهاي توليد بيسكويت، كيك و كلوچه هم قول داده‌اند تا از روغنهاي بدون ترانس استفاده كنند بنابراين اميدواريم در آينده نزديك شاهد كاهش مصرف روغنهاي جامد اشباع در كشور باشيم.
وي اضافه كرد: توصيه ما به مردم اين است كه تا حد امكان از روغنهاي مايع استفاده كنند و براي سرخ كردن نيز فقط از روغنهاي بدون ترانس مخصوص سرخ كردن استفاده كنند زيرا روغنهاي مايع براي سرخ كردن مناسب نيست و خاصيت سرطانزايي دارد.
وي گفت: مصرف روغن مايع و روغنهاي بدون ترانس در كنار رعايت ساير اصول بهداشتي مانند سيگار نكشيدن و ورزش، سلامت مردم را تضمين مي‌كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.98656s, 18q