مدیرکل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه صنعت تولید سیمان یکی از آلوده‌ترین صنایعی است که در اطراف کلانشهر تهران فعالیت می‌کند، گفت: نقش بهره‌برداری از معادن اطراف تهران را نمی‌توان در تشدید آلایندگی‌های این کلانشهر سانسور کرد.

نقش معادن در افزایش آلودگی هوای تهران

سلامت نیوز :مدیرکل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه صنعت تولید سیمان یکی از آلوده‌ترین صنایعی است که در اطراف کلانشهر تهران فعالیت می‌کند، گفت: نقش بهره‌برداری از معادن اطراف تهران را نمی‌توان در تشدید آلایندگی‌های این کلانشهر سانسور کرد.

محمدهادی حیدرزاده در گفت‌وگو با  فارس با بیان اینکه صنایعی که در استان تهران فعالیت می‌کنند هرکدام عمدتا دارای یک نوع آلایندگی هستند، اظهار داشت: البته در این میان نمی‌توان گفت که یک صنعت 100 درصد پاک و صنعتی دیگر 100 درصد آلاینده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه افزود: دسته‌ای از صنایع واقعا ایجاد آلایندگی می‌کنند که برای نمونه می‌توان به صنعت سیمان اشاره کرد.

وی همچنین با اشاره به تاثیر فعالیت معادن اطراف پایتخت بر تشدید آلودگی هوا در این کلانشهر، بیان داشت: در بروز پدیده گرد و غبار و افزایش ریزگردها در تهران بیابان‌های اطراف پایتخت نقش انکارناپذیری دارند اما باید گفت که در این رابطه نمی‌توان نقش معادن اطراف این شهر صنعتی را سانسور کرد و نادیده گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران خاطرنشان کرد: متاسفانه صنایع به صورت لجام گسیخته اجازه بهره‌برداری اخذ کرده‌اند این امر به شکلی است که به دلیل آلودگی برخواسته از برخی صنایع اکنون رنگ آسمان در شهریار و پاکدشت دیده نمی‌شود.


برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =