رابطه بین اضافه وزن و چاقی با قدرت باروری مردان

۱۳۹۳/۱۰/۱۷ - ۱۲:۱۳ - کد خبر: 134125

سلامت نیوز: یک متخصص اورولوژی گفت: چاقی و اضافه وزن در آقایان از قدرت باروری آنها می‌کاهد بنابراین به این افراد توصیه می‌شود سبک زندگی خود را تغییر دهند.

دکتر سعید شاکری در گفت‌و‌گو با آنا درباره رابطه بین اضافه وزن و چاقی با قدرت باروری مردان گفت: پزشکان براینکه مشخص شود یک فرد چاق است یا دچار اضافه شده است شاخص توده بدنی آن را محاسبه می‌کنند. شاخص توده بدنی از تقسیم وزن فرد به کیلوگرم بر قد بر اساس مترمربع به‌دست می‌آید که این عدد در آقایان باید بین 20 تا 25 باشد.
وی افزود: اگر شاخص توده بدنی آقایان بین 26 تا 30 باشد فرد دچار اضافه وزن و اگر بیش از 30 باشد به چاقی مبتلا شده است. این اعداد علاوه براینکه نشان‌دهنده وضع جسمی فرد هستند می‌تواند در قدرت باروری مردان نیز تاثیر داشته باشد.
این متخصص اورولوژی با بیان اینکه نتایج برخی مطالعات نشان داده است چاقی و اضافه وزن تاثیر مستقیم بر کاهش قدرت باروری مردان دارد گفت: بنابراین برای درمان این افراد توصیه می‌شود سبک زندگی خود را تغییر دهند و از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنند.
شاکری در ادامه گفت: چاقی و اضافه وزن بر تمام ساختارهای جنسی مردان از قبیل فرآیند تولید، تعداد، حرکت و شکل اسپرم تاثیر می‌گذارد هم چنین می‌تواند موجب کاهش میل جنسی، اختلال نعوظ و ... شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: نتایج برخی مطالعات نشان داده است که میزان چربی خون، افزایش آن و چاقی در کارکرد اسپرم تاثیر می‌گذارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.99025s, 20q