سه‌شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۸
کد خبر: 142273

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران اعلام کرد: کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر با تمام تلاش خود در خدمت آسایش و ایمنی مسافران نوروزی هستند.

سلامت نیوز: مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران اعلام کرد: کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر با تمام تلاش خود در خدمت آسایش و ایمنی مسافران نوروزی هستند. 

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا، غلامرضا گنج آبادی افزود: با توجه به افزایش چشمگیر حجم سفرهای نوروزی و مرکزیت شهر و استان تهران و حجم انبوه جمعیت ساکن در این استان حجم عمده‌ای از مسافرت‌ها به مبادی ورودی و خروجی شهر و استان مربوط می شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس جمعیت هلال احمر استان تهران نیز تمهیداتی برای ایمنی سفرها انجام می‌دهد تا سفری ایمن را برای هموطنانمان در محدوده این استان فراهم کنیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران با اشاره به اجرای طرح ملی امداد و نجات با هدف افزایش آمادگی توان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در جهت ارائه خدمات مطلوب به آسیب‌دیدگان ناشی از تصادفات و حوادث جاده‌ای در ایام تعطیلات نوروزی، گفت: این طرح ملی از ۲۵ اسفند ماه آغاز و به مدت ۲۰ روز در ۱۹ پایگاه ثابت امدادی و ۳ پایگاه موقت و ۱۲ اکیپ امدادی با بهره‌گیری از ظرفیت نیروهای کادر و داوطلب ۴ هزار و ۷۲۰ نفر روز نیرو در محدوده استان تهران در خدمت‌رسانی استمرار خواهد داشت.

به گفته وی، ارائه خدمات اولیه امداد و نجات و رسیدگی به مصدومان حوادث جاده‌ای و همکاری در زمینه انتقال مجروحان به مراکز درمانی و بهره‌مندی در راه ماندگان از خدمات اسکان اضطراری و همچنین تغذیه اضطراری به عنوان مهمترین خط مشی اجرای طرح امداد و نجات نوروزی است.

گنج آبادی در مورد اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی به بهره‌گیری از ظرفیت گسترده و عظیم نیروهای جوانان داوطلب جمعیت هلال احمر استان تهران اشاره کرد و یادآور شد: این طرح در قالب ۱۵ پایگاه در محورهای مواصلاتی استان تهران اجرا می‌شود.

توزیع بروشورهای اماکن سیاحتی استان تهران

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران تصریح کرد: از میان این تعداد ۱۳ پایگاه به صورت شبانه‌روزی و ۲ پایگاه به صورت ۱۲ ساعته با یک هزار و ۴۲۰ نفر روز نیروی داوطلب جوان و ۴۴۵ نفر روز نیروی کادر به ارائه خدمات رفاهی می‌پردازند.

وی بیان کرد: توزیع بروشورهای اطلاع‌رسانی و آشنایی با اماکن تفریحی زیارتی و سیاحتی مناطق و شهرستان‌های استان تهران، توزیع بروشورهای اطلاع‌رسانی سفر ایمن و سالم، پیشگیری از حوادث جاده‌ای، استقرار غرفه دوستدار کودک، برگزاری مسابقات فرهنگی و برپایی نمایشگاه‌های متنوع از جمله اقداماتی است که در طول نوروز از سوی جمعیت هلال احمر استان تهران انجام می‌شود.

گنج آبادی به استقرار ۴ ایستگاه سلامت در پانزدهمین مرحله طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرن نوروزی توسط جمعیت هلال احمر استان تهران اشاره و تاکید کرد: در این ایستگاه‌ها سعی شده است مشارکت در امر سلامت مسافران نوروزی صورت گیرد و سنجش سلامت مراجعه کنندگان با محوریت انجام تست قند خون و فشار خون نیز انجام می‌شود.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران برپایی ۱۱ خیمه نماز در پایگاه‌های اجرا کننده پانزدهمین مرحله طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی با هدف مشارکت در توسعه فرهنگ نماز و اقامه فریضه اول وقت، از دیگر برنامه‌های این طرح است.

وی در مورد اجرای طرح داوطلب یار امداد و نجات توسط معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان تهران،افزود: پزشکان و پیراپزشکان داوطلب با هدف پوشش حداکثری خدمات پزشکی در پایگاه‌های امدادی هلال احمر استان تهران و همچنین استفاده از تخصص پزشکان داوطلب در راستای ارائه خدمات عام المنفعه به صورت کاملاً داوطلبانه در اجرای این طرح سهیم هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha