ويروس‌هاي سرماخوردگي فقط در هوا معلق نيستند

۱۳۸۷/۱۱/۰۶ - ۱۰:۳۲ - کد خبر: 14755
ويروس‌هاي سرماخوردگي فقط در هوا معلق نيستند
هر چند سرفه و عطسه باعث انتقال اين بيماري مي‌شوند؛‌ پژوهشگران دانشگاه ويرجينيا معتقدند اشيايي که هر روزه در منازل مورد استفاده قرار مي‌گيرند هم مركز تجمع ويروس‌هاست و بايد به طور منظم تميز شوند.

پژوهشگران دانشگاه ويرجينيا در يک کنفرانس بيماري‌هاي عفوني که در آمريکا برگزار شد، گفتند از آن جا که ويروس سرماخوردگي مي‌تواند بر سطح وسايل خانه تا دو روز زنده بماند، هر عضو خانه يا هر مهمان مي‌تواند اين ويروس را از طريق تماس با اشيايي همچون دستگيره در و شير آب به ديگران انتقال دهد.

به گزارش ایسنا، در اين پژوهش مشخص شد که يک ساعت پس از تماس با سطوحي که به ويروس آلوده‌اند تقريبا بر نوک انگشتان يک ـ چهارم ساکنان خانه رد ويروس‌هاي حامل سرماخوردگي ديده مي‌شود. ضمن اينکه 48 ساعت پس از آلوده شدن سطح به ويروس سرماخوردگي کماکان مواد ژنتيک ويروس به نوک انگشتان نيمي از 30 نفري که مورد زمايش قرار گرفتند، منتقل شده بود.

بريجيت وينتر، پژوهش‌گر ارشد اين برنامه تحقيقاتي، گفت: برخي هنوز از اسپري‌هاي ضدعفوني کننده براي زدودن آلودگي هوا استفاده مي‌کنند اما ويروس‌هاي حامل در هوا معلق نيستند و بايد با آگاهي بيشتر بر موضوع پاک کردن سطوحي از خانه که عموما با آنها تماس وجود دارد، تمرکز کنيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.48257s, 18q