دبیر انجمن طب سنتی ایران:

هر زالویی برای زالو درمانی مناسب نیست

۱۳۸۷/۱۱/۱۲ - ۰۹:۲۷ - کد خبر: 14836
هر زالویی برای زالو درمانی مناسب نیست

دکتر سید مهدی میر غضنفری در گفتگو با خبرنگار سلامت نیوز اظهار داشت: برای جلوگیری از خطر آلودگی در زالو درمانی بايد از زالوهاي يكبار مصرف و طبي استفاده کرد که معمولا دارای رنگ سبز لجنی و زیتونی هستند . این زالوها بعد از یکبار مکیدن بزرگ شده و از بدن جدا می شوند که باید آنها را در ظروف آب نمک گذاشت تا از بین بروند و از آن برای بیمار دیگر نباید استفاده کرد.

دبیر انجمن طب سنتی ایران گفت : از زالو درمانی در درمان برخی از بیماری ها مثل چرک ها و دمل های پوستی ، پیشگیری از برخی از بیماری های خون ، آلودگی های خونی و افزایش چربی ها و همچنین زیبایی چهره و رنگ پوست استفاده می شود.

وی افزود: زالو درمانی اگر به شکل علمی انجام نشود ممکن است برخی از میکروب ها و انگل ها را به بیمار انتقال دهد و یا موجب کم خونی به ویژه در خانم ها شود. لذا اشخاص غير متخصص که به حجامت و يا زالو درماني براي بيمار مبادرت كنند حتما باید از تخصص و تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشند.

میر غضنفری خاطر نشان کرد : شواهد زیادی وجود دارد که استفاده از روش زالو درمانی از طب سنتی ایران گرفته شده است و این شیوه درمانی پیش از هند و چین ریشه در مکتب طب سنتی ایران دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
sepideh
می خواسم در مورد درمان لکنت/، فلج مغزی و سکته به وسیله زالو درمانی بدانم ،آیا چنین درمانی صورت گرفته چگونه؟
2.79482s, 19q