با آرزوی مژه های بلند برای شما!

۱۳۸۸/۰۴/۲۸ - ۱۰:۴۴ - کد خبر: 16426
با آرزوی مژه های بلند برای شما!
به گزارش گروه ترجمه سلامت نیوز،مدتی بود که چندین کمپانی لوازم آرایشی مدعی بودند که بعضی ازداروهای درمان گلوکوما که حاوی ترکیباتی مانند پروستوگلاندینها هستند تاثیر فوق العاده ای در رشد مژه های سیاه، بلند و ضخیم دارند و با توجه به این ادعا سعی کردند که از ترکیب فوق در تولید مواد آرایشی خود استفاده کنند ، در حالی که سازمان غذا و دارو در امریکا با این ادعا مخالف بود و آنها را وادار به تجدید نظر در مورد انتخاب ترکیبات آرایشی کرد. تا این که اخیرا سازمان غذا و دارو در امریکا دارویی به نام لاتیس 0.03% را برای درمان هایپوتریکوسیز(مژه های کم پشت) تائید کرده است. ترکیب موجود در این دارو به نام بیماتوپروست قبلا برای درمان اختلال گلوکوما استفاده می شد ولی اکنون برای اولین بار به منظور ارتقا کیفیت مژه ها و افزایش حجم آن تصویب شده است.
این دارو تنها باید روزانه روی مژه های بالایی زده شود (برای مژه های پایینی غیر قابل استفاده است). تاثیر آن بعد از 8 هفته قابل ملاحظه خواهد بود و بعد از 16 هفته به اوج می رسد. استفاده از این دارو باید ادامه دار باشد و گرنه در صورت قطع مصرف دارو ، مژه ها به حالت اولیه باز می گردد. این دارو تنها در صورت تجویز پزشک قابل فروش می باشد.
از جمله عوارض جانبی مصرف این داروی ، قرمزی، خارش و تیرگی پلک ها گزارش شده است.
گفتنی است که افرادی که تمایل به مصرف این دارو دارند لازم است که با پزشک خود راجع به سابقه بیماری ها و نوع داروهایی که مصرف می کنند صحبت نمایند.ضرورت این کار برای اجتناب از بروز تداخلات دارویی است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مینا
من مژه هام خیلی میریزه ماوالا هم استفاده میکنم ولی تاثیری نداره.لاتیس رو برای من پیشنهاد میکنید؟
آنا
من مژه هام میریزه و جاهای خالی داره.بنظرتون این دارو کمک میکنه؟یعنی بعد 16 هفته اگر قطع کنیم دوباره میریزه؟
زهرا
سلام من به صورت ژنتیکی مبتلا به آلوپسی توتالیس هستم و بیشتر مژه هایم ریخته در حال حاضر ماوالا می زنم و بعد سه سال تاثیر کمی داشته آیا لاتیس را برای من توصیه میکنید؟
مهسا صداقت
منظور از ادامه دار بودن مصرف لاتیس 0.03% یعنی تمام عمریا در طول همان 16 هفته
mahsa
سلام میشه بگین قیمت محصول چقدره؟
3.27157s, 22q