رئیس سازمان غذا و دارو درباره مخدوش بودن تاریخ تولید و انقضای فرآورده‌های لبنی از تخلف بودن این موضوع خبر داد و گفت: تخلف تاریخ‌های مخدوش بر روی فرآورده‌های لبنی تحت پیگیری و رسیدگی قرار می‌گیرد.

عکس/تاریخ مخدوش بر روی فرآورده‌های لبنی تخلف است

سلامت نیوز:رئیس سازمان غذا و دارو درباره مخدوش بودن تاریخ تولید و انقضای فرآورده‌های لبنی از تخلف بودن این موضوع خبر داد و گفت: تخلف تاریخ‌های مخدوش بر روی فرآورده‌های لبنی تحت پیگیری و رسیدگی قرار می‌گیرد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، مشاهده تاریخ‌های مصرف گذشته بر روی فرآورده‌های لبنی چیزی نیست که کسی تجربه آن را نداشته باشد، علی الخصوص در فروشگاه‌های بزرگ که می‌توان در مواقعی این مسئله را شاهد بود، ولی برخی مواقع نه تنها این تاریخ مصرف‌ها نگذشته است بلکه هنوز تاریخ تولید محصول نیامده است درحالیکه محصول در ویترین فروش قرار دارد.


براین اساس و با توجه به گزارشی مبنی بر تولید "شیری" که هنوز روزش نیامده است، رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو در این باره به تسنیم عنوان کرد: تخلف تاریخ‌های مخدوش بر روی فرآورده‌های لبنی تحت پیگیری و رسیدگی قرار می‌گیرد.


رئیس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: بنابراین تاریخ‌ تولید مصرف گذشته بر روی فرآوردهای لبنی و یا حتی تاریخ‌های که زمان آن نرسیده است ولی محصول عرضه شده است نوعی تخلف محسوب می‌شود.


تاریخ خرید جلوتر از تاریخ تولید + عکس / ماجرا چیست؟
بنابراین یکی از برندهای تولید لبنیات (چ) که در کشور نیز معتبر است، در یکی از فرآوردهایش که مربوط به شیر نیم چرب است تاریخ تولیدی قید کرده بود که هنوز روز آن اصلاً نیامده بود.
تاریخ تولید و انقضای قلابی روی شیر

براین اساس در روی قوطی شیر نیم چرب این شرکت لبنیاتی (چ)؛ تاریخ تولید شیر روز 7 آبان قید شده بود درحالیکه روز خرید این شیر 6 آبان بود، براین اساس سئوالاتی درباره صحت این تاریخ‌های تولید و انقضاء برای مصرف کنندگان به وجود آید که ضروری است سازمان‌های مرتبط نظارتی اینگونه مباحث را رصد و پاسخ دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =