حدود 17 درصد جمعيت جهان (حدود 1 ميليارد نفر) در طول زندگي از سردردهاي ميگرني رنج مي برند.

نتايج مطالعه جديد نشان مي‌دهد: 6 تا 8 درصد مردان و 15 تا 18 درصد زنان هر سال دردهاي ميگرني را تجربه مي کنند که شدت آن در افراد به دليل وجود هورمون هاي خاص متفاوت است.

طبق اين مطالعه كه نتايج آن در مجله Health news منتشر شده است، زناني که سردردهاي ميگرني همراه با يک به هم خوردگي بصري به نام "اورا" را تجربه مي کنند دچار افزايش خطر ابتلا به تخريب ميکروسکوپي بلند مدت در ناحيه بافت مغز مي شوند که بر عوامل حسي و هماهنگي تاثيرگذار است.

براساس اين گزارش زناني که دردهاي ميگرني را به طور مرتب در طولاني مدت به همراه "اورا" تجربه مي کنند چهار برابر بيشتر از سايرين احتمال ابتلا به سکته را دارند.

بر اين اساس دردهاي ميگرني به طور شايع در بين افراد وجود دارد که موجب به وجود آمدن درد در يک قسمت از سر مي شوند. اين دردها به دليل فعاليت غير نرمال مغز حاصل مي شوند و ممکن است به وسيله استرس، بعضي غذاهاي خاص، عوامل محيطي يا ساير عوامل تغيير كند.

اين در حالي است که پيش از اين دانشمندان معتقد بودند كه ميگرن براثر تغييرات در رگ‌هاي خوني در مغز حاصل مي شود.

هم اکنون متخصصان بر اين باورند شرايط سردرد در مغز ايجاد مي‌شود که شامل راه هاي عصبي مختلف است. دراين خصوص محققان اطلاعات مربوط به بيش از 4 هزار نفر را از سال 1967 بررسي کردند.

محققان دريافتند 23 درصد زناني که سابقه ميگرن به همراه "اورا" را داشتند دچار تخريبات مغزي ميکروسکوپي شدند.

طبق اين گزارش محققان اعلام کردند اين نتايج احتمالا ارتباط بين ميگرن و سکته قلبي را اثبات مي کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =