یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۳

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه امروز پرده از نوعی طلاق صوری یا به گفته او تبانی برداشت که ماهیانه اعتبارات هنگفتی از این سازمان را به جیب زوج هایی که همچنان زیر یک سقف قرار دارند، روانه می کند.

سلامت نیوز: مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه امروز پرده از نوعی طلاق صوری یا به گفته او تبانی برداشت که ماهیانه اعتبارات هنگفتی از این سازمان را به جیب زوج هایی که همچنان زیر یک سقف قرار دارند، روانه می کند.
 
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، کیومرث فلاحی روز یکشنبه در حاشیه جشن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی که با حضور کارکنان تامین اجتماعی در بیمارستان حضرت معصومه (س) برگزار شد، گفت: در واقع این نوع طلاق ها که به منظور دریافت مستمری از تامین اجتماعی انجام می شود، نوعی تبانی است و برخی از این زوج ها که مدارک طلاق را به سازمان ارائه می کنند، همچنان زیر یک سقف زندگی می کنند و از مزایای مستمری و بیمه هم بهره می برند!

وی گفت: این نوع طلاق ها باعث شده تا فشار و بار مالی سنگینی به سازمان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه تحمیل شود.

وی همچنین، تلاش برای بازنشسته شدن به جای کار کردن (ضعف فرهنگ کار) را یکی دیگر از مشکلات تامین اجتماعی در استان کرمانشاه عنوان کرد.

فلاحی گفت: متاسفانه بیشتر افراد جامعه ما در پی بازنشسته شدن و دریافت مزایای آن هستند در حالی که هر پرونده بازنشستگی برای تامین اجتماعی حدود 700 میلیون ریال هزینه در بر دارد.

فلاحی با اشاره به تداوم نام نویسی از کارگران ساختمانی گفت: در ایام سرد سال که شاهد رکود ساخت و ساز هستیم، بیمه این کارگران فقط هزینه به سازمان تامین اجتماعی تحمیل می کند زیرا در شرایط اوج کار انتظار ما این است که ماهانه 50 میلیارد ریال از این محل درآمد کسب کنیم در حالیکه اکنون به کمتر از 10 میلیارد ریال کاهش یافته است.

به گفته فلاحی در شرایط کنونی و به دلیل تعطیلی بخش بزرگی از صنایع و واحدهای تولیدی استان کرمانشاه، افزون بر سه هزار کارگر بیکار شده وجود دارند که از مزایای بیمه بیکاری بهره می برند.

وی ادامه داد: ماهیانه برای پرداخت حقوق این کارگران رقمی افزون بر 37 میلیارد ریال هزینه می شود که باری بر دوش سازمان تامین اجتماعی است.
 
** شمار بیمه شدگان استان کرمانشاه مطابق انتظار نیست

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه با یادآوری پوشش بیمه برای 750 هزار نفر از ساکنان استان کرمانشاه، این رقم را رضایت بخش ندانست.

وی افزود: اکنون کمتر از 40 درصد از جمعیت 2 میلیونی استان کرمانشاه زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند که مطابق انتطار نیست.

وی گفت: در بیشتر استان های کشور ضریب بیمه در میان ساکنان بسیار بیشتر از کرمانشاه است بعنوان مثال در استانی مانند اصفهان، 68 درصد از جمعیت تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند در حالیکه می باید در استان کرمانشاه نیز افزون بر یک میلیون نفر زیر پوشش بیمه قرار داشته باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha