نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور، معتقد است که وزارت بهداشت هنوز در تعامل با سازمان نظام پرستاری و منتخبین دوره چهارم شورای عالی نظام پرستاری دچار چالش است.

سلامت نیوز:نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور، معتقد است که وزارت بهداشت هنوز در تعامل با سازمان نظام پرستاری و منتخبین دوره چهارم شورای عالی نظام پرستاری دچار چالش است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از نظام پرستاری، دکتر سید رضا مظلوم، اظهارداشت: سازمان نظام پرستاری به عنوان یک سازمان حرفه ای و صنفی که مصوب مجلس شورای اسلامی است، می بایست مورد قبول همه سازمان ها و دستگاه ها باشد.

وی با تاکید بر اینکه سازمان نظام پرستاری بر اساس موازین قانونی تشکیل می شود، به منتخبین دوره چهارم این سازمان اشاره کرد و افزود: وقتی تا امروز، تعامل لازم از سوی وزارت بهداشت با این سازمان شکل نگرفته است، به نظر می رسد که منتخبین جدید مورد قبول این وزارتخانه نیستند.

مظلوم با عنوان این مطلب که انتظار می رود چنین تفکری در وزارت بهداشت شکل نگرفته باشد، اظهارداشت: متاسفانه ظاهرا این اتفاق شکل گرفته و گویا منتخبین دوره چهارم هنوز مورد قبول وزارت نیستند.

نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری در راستای اهداف مشترک در حوزه پرستاری و سلامت گام بر می دارند، تصریح کرد: قطعا، اگر غیر این باشد، به اهداف مشترک دست نخواهیم یافت.

وی با اشاره به انتظار منتخبین دوره چهارم سازمان نظام پرستاری، گفت: انتظار می رفت تا امروز حداقل دیداری با وزیر بهداشت حاصل می گردید تا صحبت ها به صورت مستقیم شنیده می شد.

مظلوم با اشاره به درخواست های مکرر سازمان نظام پرستاری برای دیدار با وزیر بهداشت، افزود: انتظار جامعه پرستاری و نمایندگان آنها در سازمان نظام پرستاری و شورای عالی نظام پرستاری، صحبت مستقیم با وزیر است.

نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری با تاکید بر اینکه کلید این دیدار و گفتگو در دست وزیر است، تصریح کرد: متاسفانه هنوز این اتفاق از سوی وزارت بهداشت کلید نخورده است.

   
  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha