از هر پنج نوزاد در جهان یک نفر از واکسیناسیون محروم است

۱۳۹۵/۰۲/۰۷ - ۱۷:۲۹ - کد خبر: 181207
از هر پنج نوزاد در جهان یک نفر از واکسیناسیون محروم است

سلامت نیوز:مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد اعلام کرد: در حال حاضر 18 میلیون و 700 هزار نوزاد، حدود یک از هر پنج نوزاد، در سراسر جهان همچنان از ایمن‌سازی جاری برای بیماری‌های قابل پیشگیری مانند دیفتری، کزاز، و سیاه سرفه محروم هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا، موضوع هفته جهانی ایمن‌سازی امسال، 24 لغایت 30 آوریل 2016 برابر با 5 لغایت 11 اردیبهشت «پایان دادن به شکاف ایمن‌سازی» است.

در سال 2014، تعداد 115 میلیون نوزاد در سراسر جهان واکسن دیفتری، کزاز، و سیاه سرفه و حدود 85 درصد کودکان جهان در اولین سالروز تولد خود یک دوز واکسن سرخک دریافت کردند. در حال حاضر، از 125 کشور در 1988، تنها در 2 کشور افغانستان و پاکستان، هنوز فلج اطفال شایع است.

ایمن‌سازی، سالانه مانع از دو تا سه میلیون مرگ می‌شود با وجود این، چنانچه پوشش واکسیناسیون در سراسر جهان بهبود یابد، از یک میلیون و 500 هزار مرگ دیگر نیز می‌توان جلوگیری کرد. در حال حاضر، شمار تقریبی 18 میلیون و 700 هزار نوزاد، حدود یک از هر پنج نوزاد، در سراسر جهان همچنان از ایمن‌سازی جاری برای بیماری‌های قابل پیشگیری مانند دیفتری، کزاز، و سیاه سرفه محروم هستند.

ذیل موضوع «پایان دادن به شکاف ایمن‌سازی»، هفته جهانی ایمن‌سازی ترویج استفاده از واکسن‌ها برای حفاظت افراد در تمامی سنین در برابر بیماری‌ها را هدف قرار داده است. ایمن‌سازی میلیون‌ها زندگی را نجات می‌دهد و به عنوان یکی از موفقیت‌آمیز‌ترین و مقرون‌ به صرفه‌ترین مداخله‌های سلامت به شکل گسترده‌ای شناخته شده است. به علاوه، این نهضت در سال جاری میلادی بر نیاز به ایمن‌سازی در طول زندگی‌ نوجوانان و بزرگسالان تاکید دارد. همچنین می‌کوشد توجه جهان را به اهمیت حیاتی دسترسی به افراد آسیب‌پذیری جلب کند که در شرایط اضطراری یا موقعیت‌های ناشی از درگیری زندگی می‌کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.98392s, 19q