9 راهکار براي جلوگيري از سرطان سينه

۱۳۸۸/۰۹/۱۶ - ۱۱:۲۹ - کد خبر: 18326
9 راهکار براي جلوگيري از سرطان سينه
اما سرطان پستان تنها مختص زنان نبوده بلکه مردان نيز در خطر ابتلا به آن هستند.به گزارش ايسنا کشف و معالجه سرطان پستان در مراحل اوليه احتمال بهبودي و درمان بيمار را افزايش مي دهد. از اين رو با رعايت نکاتي ساده و مفيد مي توان از بروز سرطان پستان جلوگيري کرد.

1- وزن خود را متعادل کنيد. زناني که از 18 سالگي به بعد، دچار اضافه وزني بيشتر از 9 کيلوگرم بوده اند، احتمال ابتلا به سرطان سينه در زمان يائسگي در آنها بيشتر است.

2- مقدار زيادي ميوه و سبزي مصرف کنيد. سبزيجات شامل؛ هويج، گوجه فرنگي، سبزيجات برگ سبز مانند اسفناج و انواع کلم

(کلم بروکلي،کلم قرمز، کلم قمري، گل کلم، کلم پيچ). ميوه ها شامل مرکبات، انواع توت، توت فرنگي و گيلاس. نکته قابل توجه اين است که سبزيجات را يا خام مصرف کنيد يا بخارپز کنيد.

3- مرتب ورزش کنيد. روزانه 30 دقيقه يا بيشتر ورزش انجام دهيد.

4- چربي غذاها را از نوع خوب انتخاب کنيد. چربي هاي خوب شامل چربي هاي غيراشباع امگا-3 و امگا-6 است. چربي هاي اشباع و جامد مثل چربي ها و روغن هاي حيواني و روغن نباتي جامد مضر هستند. امگا-6 در روغن هايي از قبيل ذرت و آفتاب گردان يافت مي شود. امگا-3 در روغن هايي نظير روغن ماهي سالمون، روغن ماهي قزل آلا و روغن ماهي ساردين يافت مي شود. چربي هاي غيراشباع در روغن هاي گياهي نظير کانولا، زيتون، آجيل و دانه هاي روغني يافت مي شود.

5- کربوهيدرات مناسب و خوب را مصرف کنيد. نان ها و غلات سبوس دار، لوبيا و باقلا مصرف کنيد.

6- غذاهايي که با سويا درست شده اند مصرف کنيد. فرآورده هاي سويا مانند آجيل سويا، شير سويا و سويا سس، توفو و خود سويا در کاهش سرطان سينه کمک مي کنند.

7- به طور مرتب و روزانه مکمل دريافت کنيد.

8- ويتامين C و E و سلنيوم را هر روز مصرف کنيد. اين مواد مغذي، خاصيت آنتي اکسيداني قوي دارند و خطر ابتلا به سرطان را کاهش مي دهند.

9- روحيه خود را بالا ببريد. نگاه مثبت به زندگي داشته باشيد. با دوستان و خانواده باشيد. خواب کافي داشته باشيد (هفت، هشت ساعت خواب در شب). استرس را از خود دور کنيد. چاقي مادر همه دردهاست. وزن مطلوب داشتن و ورزش کردن باعث دوري تمام دردها و رنج ها مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
12.69757s, 18q