آلودگي هوا آمد تاكسي‌هاي فرسوده جايگزين نشدند

سنگ‌اندازی بانك‌ها سد راه نوسازي تاكسي‌هاي فرسوده

۱۳۹۵/۰۳/۲۳ - ۱۳:۰۸ - کد خبر: 185221
سنگ‌اندازی بانك‌ها سد راه نوسازي تاكسي‌هاي فرسوده

سلامت نیوز: پس از حدود 75 روز هواي سالم بازهم آلودگي هوا پايتخت را در برگرفت، اين درحالي است كه در طرح جايگزيني خودرو‌هاي فرسوده 20 هزار راننده تاكسي فرسوده در صف هستند.تا با دريافت تسهيلات خودرو‌هاي فرسوده خود را از رده خارج كنند اما مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهر تهران از سنگ‌اندازي و بر‌خورد سليقه‌اي بانك‌هاي عامل در پرداخت تسهيلات نوسازي تاكسي‌هاي فرسوده خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز، روزنامه جوان نوشت: در حال حاضر وعده‌هاي داده شده براي نوسازي و جايگزيني وسايل نقليه عمومي سبب شده است بسياري از مالكان وسايل نقليه عمومي همچون تاكسي‌ها از روند كند نوسازي ابراز نارضايتي كنند. در اين زمينه چندي پيش يك عضو شوراي شهر تهران با اشاره به مصوبه دولت مبني بر تخصيص وام ۲۰ ميليون توماني به ۹۰ هزار تاكسي فرسوده در سراسر كشور گفت: ۲۰ هزار تاكسي در پايتخت از چرخه فرسودگي خارج مي‌شوند.

ابوالفضل قناعتي با بيان اين كه دولت در نظر دارد با پرداخت وام ۲۰ميليون توماني با بهره حداكثر ۱۶درصدي ناوگان تاكسيراني سراسر كشور را تازه نفس كند و در اين زمينه مذاكرات با ايران‌خودرو نيز صورت گرفته است، اعلام كرد كه در سال‌هاي گذشته به طور ميانگين سالانه ۵هزار تاكسي فرسوده نوسازي مي‌شدند كه اميدواريم در سال جاري اين عدد دوبرابر شود. اين سخنان در حالي بيان مي‌شود كه بنابر گفته مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهر تهران تاكنون بانك‌هاي عامل عملكرد مناسبي در ارائه تسهيلات نداشته‌اند، اين در حالي است كه بانك مركزي بخشنامه اعطاي اين تسهيلات مالي را به اين سه بانك ابلاغ كرده است. ميثم مظفر از سنگ‌اندازي بانك‌هاي عامل در پرداخت تسهيلات نوسازي تاكسي‌هاي فرسوده گلايه كرد و گفت: مسئوليت نوسازي تاكسي‌هاي فرسوده برعهده دولت و ستاد مديريت سوخت كشور است كه در سال گذشته دولت اين وظيفه را به طور كامل بر عهده وزارت كشور گذاشت.

وي با بيان اين كه وزارت كشور فاز جديد طرح نوسازي تاكسي‌هاي فرسوده در كل كشور از طريق دفاتر پيشخوان دولت را اجرايي كرد، افزود: به همين منظور سال گذشته سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهر تهران اقدام به ثبت نام ۱۲هزار تاكسي فرسوده پايتخت كرد اما همچنان منتظر دريافت تسهيلات بانكي از سوي بانك‌هاي عامل هستيم. مظفر با اشاره به اين‌كه براساس ابلاغيه بانك مركزي سه بانك تجارت، پارسيان و ملت ملزم به پرداخت تسهيلات نوسازي تاكسي‌هاي فرسوده شدند، بيان كرد: متأسفانه تاكنون بانك‌هاي عامل عملكرد مناسبي در اين حوزه نداشتند، اين در حالي است كه بانك مركزي بخشنامه اعطاي اين تسهيلات مالي را به اين سه بانك ابلاغ كرده است. مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهر تهران با بيان اينكه متأسفانه بانك‌هاي عامل در دريافت ضامن‌ها بسيار سليقه‌اي برخورد مي‌كنند، تاكيد كرد: برخورد بانك‌هاي عامل كاملا مغاير با بخشنامه بانك مركزي در خصوص دريافت ضامن‌ها وام است. به عنوان مثال برخي بانك‌ها تعداد ضامن‌هاي بيشتري را از رانندگان تاكسي به عنوان ضمانت خواسته‌اند كه اين ضامن‌ها بايد حداقل حقوق بالاي 2ميليون تومان داشته باشند. در اولويت نبودن جايگزيني تاكسي‌هاي فرسوده براي دولت درحالي است كه سال گذشته حدود هزار ميليارد تومان بصورت وام براي چرخش چرخ كارخانه‌های خودرو‌سازي به مردم اعطا شد و اين اقدام دولت با توجه به وجود صدها هزار خودروي فرسوده به نوعي بي‌اعتنايي به حفظ سلامت مردم به‌شمار مي‌رود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.71254s, 19q