پنجشنبه ۳ دی ۱۳۸۸ - ۱۰:۴۸
کد خبر: 18525

محققان معتقدند داشتن چند کیلو اضافه وزن سبب می‌شود چین و چروک‌های صورت پوشیده شده و به این ترتیب فرد دارای چهره جوان‌تری باشد.

تحقیقات جدید دانشمندان نشان می‌دهد داشتن کمی اضافه وزن در سنین نزدیک به پیری می‌تواند به انسان‌ها کمک کند تا چهره جوان‌تری داشته باشند.محققان معتقدند داشتن چند کیلو اضافه وزن سبب می‌شود چین و چروک‌های صورت پوشیده شده و به این ترتیب فرد دارای چهره جوان‌تری باشد.

اما بر عکس افراد جوانی که دارای اضافه وزن هستند معمولا چند سال پیر‌تر از سن واقعی خود به نظر می‌آیند.

این تحقیقات می‌تواند به عنوان تائیدی بر این ادعای قدیمی باشد که چاق شدن در هنگام پیری می‌تواند به جوان‌تر به نظر رسیدن کمک کند.

این تحقیق می‌تواند دلیل این موضوع که چرا ستارگان و خوانندگان سینما اندکی وزن خود را با بالا رفتن سن افزایش می‌دهند توضیح دهد.این موضوع سبب می‌شود چین و چروک‌های صورت آن‌ها کم‌تر به چشم بیاید و آن‌ها جوان‌تر به نظر برسند.

اگرچه قسمت زیادی از چگونگی پیر شدن ما به عوامل ژنتیکی و خصوصیات بدنی ما بازمی‌گردد ، اما تحقیقات نشان می‌دهد 40 درصد از تغییرات در صورت انسان‌ها به فاکتورهای دیگری غیر از عوامل ژنتیکی باز می‌گردد.

سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض نور خورشید یکی از مهم‌ترین عوامل پیر شدن پوست صورت انسان‌ها به شمار می‌آیند.

برای بررسی فاکتورهای موثر در جوان‌تر به نظر رسیدن ، دانشمندان تحقیقی را روی 65 زوج انجام دادند.آن‌ها در این تحقیقات متوجه شدند اضافه وزن باعث می‌شود افراد جوان ، پیرتر از سن واقعی خود به نظر برسند.هم‌چنین خوردن چربی زیاد می‌تواند باعث پوست صورت را در برابر نور خورشید آسیب‌پذیرتر کند.

اما در صورتی که انسان‌ها در سال‌های میانی پنجاه‌ سالگی و پیرتر باشند ، اضافه وزن باعث می‌شود صورت آن‌ها اندکی جوان‌تر به نظر بیاید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =