تعطيلات ومسافرت‌هاي دسته‌جمعي به‌ويژه در ايام‌نوروز معمولا همراه بااستفاده از وسايل گرمايشي مانند پيك‌نيك است كه رعايت نكات ايمني دراين‌خصوص در جهت افزايش ايمني سفر ضروري به نظر مي‌رسد.

تعطيلات نوروز و استفاده از پيك نيك؛مسافران مراقب باشید!

 

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، مركز اورژانس استان فارس در اين راستا به مسافران توصيه كرده است در صورت امكان از پيك نيك و وسايلي مانند علاء‌الدين استفاده نكنند و يا در صورت استفاده به‌ويژه در محيطهاي سربسته مراقب باشند دچار گازگرفتگي نشوند.

اين توصيه مي‌افزايد: درصورت استفاده از اينگونه وسايل گرمايشي بهتر است گوشه در يا پنجره در محيط سربسته باز نگاه داشته شود.

درصورتي كه مسافران احساس كردند دچار سرگيجه، سردرد و سنگيني سر هستند بلافاصله بايد ضمن قطع كردن منبع‌گاز و يا خاموش كردن پيك نيك و ساير منابع گرمايشي، با باز كردن در، هواي محيط را تغيير دهند.

بر اساس اعلام روز سه‌شنبه مركز اورژانس استان فارس، به علت رعايت نكردن مسافران نوروز در شيراز از پيك نيك، دو نفر از مسافران متاسفانه در يك محيط سربسته جان خود را از دست دادند.

اين گزارش مي‌افزايد: دو نفر زن و مرد مسن كه در يك اتاقك از پيك نيك استفاده كرده بودند، دچار مسموميت ناشي از گاز مونوكسيد كربن شده و جان باختند.

بر اساس اين گزارش، همچنين يك مورد ديگر گازگرفتگي صبح امروز (سه‌شنبه) توسط مسافران نوروزي در يك محيط سربسته در شيراز گزارش شد كه با حضور به موقع اورژانس درمحل، پنج نفر از مسافراني كه دچار گازگرفتگي شده بودند از مرگ نجات و به بيمارستان انتقال يافتند.

انتظارمي‌رود مسافران نوروزي با رعايت نكات‌ايمني سفر و نيز ديگر قوانين و مقررات مانند راهنمايي و رانندگي، سفر خوشي را براي خويش و ديگران رقم بزنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =