دولت ژاپن كه با مشكل سالمندي جمعيت كشور روبرو است ، در زير بار فشار سنگين مالي ناشي از هزينه‌هاي درماني و پزشكي سالمندان قرار دارد.

دولت ژاپن زير فشار بار سنگين مالي درماني سالمندان است

به گزارش سلامت نیوز به نقل ایرنا تازه‌ترين بررسي‌هاي وزارت بهداشت، رفاه و كار ژاپن پيرامون وضعيت درماني افراد سالمند بالاي ‪ ۷۳‬سال در اين كشور نشان مي‌دهد كه‌ميانگين هزينه ماهانه بستري سالمندان ژاپني در بيمارستان در مورد هر بيمار سالمند ‪۴۸۲‬ هزار ين است.

به گزارش روز جمعه پايگاه اطلاع‌رساني وزارت بهداشت ، رفاه و كار ژاپن، ميانگين هزينه درمان سرپايي سالمندان بالاي ‪ ۷۳‬سال در ژاپن نيز ‪ ۵۶‬هزار ين در ماه برآورد شده است
نتيجه بررسي وزات بهداشت ژاپن نشان‌دهنده آن است كه بيش از ‪ ۸۶‬درصد از سالمندان ژاپني ماهانه بيش از يكبار براي كارهاي درماني به بيمارستان و درمانگاه مراجعه مي‌كنند.

در ژاپن برپايه قانون بيمه درماني،در دوران خردسالي هزينه درمان به طور ‪ ۱۰۰‬درصد رايگان بوده ،اما پس از آن بيمار خودش بايد ‪ ۳۰‬درصد از هزينه درماني را بپردازد.

در مورد سالمندان بالاي ‪ ۷۳‬سال ، به طور عمومي تنها ‪ ۱۰‬درصد از هزينه درماني را فرد مي‌پردازد و باقي آن را دولت از صندوق بيمه تامين مي‌كند.

در ژاپن بيمه درماني اجباري است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =