تغییر رنگ دندان با مصرف خودسرانه دهان‌شویه‌ها

۱۳۹۵/۰۷/۲۰ - ۱۱:۵۴ - کد خبر: 195092
تغییر رنگ دندان با مصرف خودسرانه دهان‌شویه‌ها

سلامت نیوز:تغییر رنگ دندان با مصرف خودسرانه دهان‌شویه‌هامتخصص دندانپزشکی ترمیمی گفت: دهان‌شویه‌های درمانی باید با دستور مشخص پزشک و در دوره زمانی معین مصرف شود در غیر این صورت سبب تغییر رنگ دندان‌ها می‌شوند.

کیوان ساعتی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، گفت: دهان‌شویه‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند یک نمونه آن در درمان مشکلات لثه‌ای کاربرد دارد، گروهی دیگر برای پوسیدگی‌ها و گروهی دیگر نیز زمانی به کار می‌رود که هیچ مشکل دهان و دندانی وجود ندارد و از آنها تحت عنوان نگهدارنده‌ها یاد می‌شود.


وی گفت: دهان‌شویه‌هایی که برای مشکلات لثه و پوسیدگی‌ها استفاده می‌شود حتماً باید با نسخه دندانپزشک و در دوره زمانی مشخص مصرف شود زیرا کلرهگزدین موجود در این دهان‌شویه‌ها بر اثر استفاده خودسرانه سبب تغییر رنگ دندان‌ها می‌شود.


ساعتی افزود: دهان‌شویه‌های دارای فلوراید برای جلوگیری از پوسیدگی قوی‌تر عمل می‌کند اما مصرف مداوم و نامناسب همه دهان‌شویه‌ها نیز می‌تواند تغییر رنگ دندان را در پی داشته باشد.


متخصص دندانپزشکی ترمیمی عنوان کرد: دهان‌شویه‌ها برای سنین با دوز متفاوت تجویز می‌شود.


ساعتی گفت: دهان‌شویه‌های نگهدارنده را می‌توان در کنار نخ دندان و مسواک هفته‌ای یکی، دو بار مصرف کرد این دهان‌شویه‌ها باکتری‌های دهان را در حد نرمال نگه می‌دارد و مصرف آنها بدون نسخه پزشک هیچ منعی ندارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.15641s, 19q