مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران:

۴۰ درصد تاکسی های پایتخت در معاینه فنی رد شدند

۱۳۹۵/۰۸/۰۱ - ۱۶:۵۰ - کد خبر: 196056
۴۰ درصد تاکسی های پایتخت در معاینه فنی رد شدند

سلامت نیوز:مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران گفت: ۴۰ درصد تاکسی ها در معاینه فنی رد شدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، سیدنواب حسینی در بازدید از ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو مرکز شهید چمران ویژه تاکسی های درون شهری گفت: ما دو مرز را در تهران به سازمان تاکسیرانی اختصاص دادیم و از آنجا که فرسایش خودروهای تاکسی زیاد است دو بار در سال تاکسی ها باید معاینه فنی بگیرند.

وی افزود: ما ۵۷ هزار تاکسی فعال در تهران داریم که مشمول گرفتن معاینه فنی هستند. از این تعداد حدود ۴۰ هزار تاکسی در طرح معاینه فنی شرکت کردند که رشد ۱۰ درصدی را نسبت به سال پیش داشته ایم.

حسینی اضافه کرد: نکته قابل توجه این است که ۱۸ هزار تاکسی به خاطر نقص فنی رد شدند و این نشان می دهد شهرداری نسبت به خودروهای خودش هم اغماضی ندارد.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران گفت: میزان عدم دریافت معاینه فنی در اتوبوس ها ۳۰ درصد بوده اما در تاکسی ها ۴۰ درصد بوده است.

حسینی با اشاره به مهمترین دلایل عدم دریافت معاینه فنی افزود: بیشترین دلیل مربوط به عیوب ظاهری بود و نقص فنی مانند ترمز، کمک فنرها و انحراف فرمان و در مرحله سوم آلودگی.

وی با اشاره به اتوبوس ها نیز گفت: از حدود ۵ هزار اتوبوسی که معاینه فنی شدند ۱۵۰۰ اتوبوس به دلیل نقص فنی معاینه فنی دریافت نکردند که آنها پس از رفع مسائل فنی شان توانستند این مجوز را دریافت کنند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران اضافه کرد: از ۶ هزار و ۲۰۰ اتوبوسی که ما داریم ۳ هزار اتوبوس گاز سوز هستند که هر ۶ ماه یک بار باید معاینه فنی شوند، اما مشکل ما با اتوبوس های دیزلی است که آلودگی هم ایجاد می کنند.

وی گفت: ما سه مرکز تخصصی شرکت اتوبوسرانی داریم که هر مرکز روزانه حدود ۴۰ اتوبوس را به لحاظ فنی معاینه می کند.

حسینی اضافه کرد: همچنین حدود سه هفته است که خودروهای دیزل سبک نیز در پارک سوار بیهقی معاینه فنی می شوند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران گفت: میزان معاینه فنی در اتوبوس ها نیز رشد ۱۲ درصدی داشته که دلایل آن نظارت مناسب، افزایش جریمه ها و جلوگیری از تردد اتوبوس ها بدون داشتن معاینه فنی است.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.12897s, 19q