کشورهای موفق فقط یک بیمه درمانی دارند / ایران ۲۰ بیمه!

۱۳۹۵/۰۹/۱۸ - ۱۲:۱۴ - کد خبر: 200256
کشورهای موفق فقط یک بیمه درمانی دارند / ایران ۲۰ بیمه!

سلامت نیوز: عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه‌یافته صندوق‌های درمانی بیمه‌های دولتی تجمیع شدند و همه مردم از یک بیمه واحد درمانی استفاده می‌کنند، به فواید تجمیع بیمه‌ها که سود آن برای همه مردم ایران است ولی برخی‌ها نمی‌گذارند، پرداخت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، حمید گرمابی با اشاره به اینکه همه مردم باید از یک بیمه پایه درمان استفاده کنند و به یک اندازه از خدمات درمانی بهره گیرند، اظهار داشت: تجمیع این صندوق‌ها کار بسیار بزرگی است و به برنامه ریزی دقیقی نیازمند است.

وی با ابراز "در کشور ما صندوق‌های بیمه‌ای هر کدام خدمات درمانی متفاوتی ارائه می‌کنند که می‌توانند یک‌کاسه شوند"، اظهار داشت: به هر حال قرار است 80 میلیون نفر از دفترچه بیمه‌های واحد استفاده کنند و بنابراین اگر مشکلی در روند اجرای برنامه پیش بیاید، حل آن مشکل خواهد بود و ساختار فعلی نیز با مشکلات اساسی مواجه خواهد شد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه کشورهای توسعه یافته از یک بیمه واحد درمانی استفاده می‌کنند، به سلامت آنلاین گفت: من مدتی در کشور کانادا بودم. همان برنامه‌ای که قرار است در کشور ما انجام شود، در کانادا انجام شده است و همه مردم از یک بیمه و خدمات درمانی واحد استفاده می‌کنند، اما همان طور که اشاره شد، برای انجام آن تمام جوانب کار باید به‌دقت سنجیده شود.

گرمابی با بیان اینکه تأمین اجتماعی در قبال کارگران تحت پوشش خود عملکرد مناسبی نداشته است، خاطرنشان کرد: این سازمان به هیچ وجه درست عمل نکرده است، حالا اینکه چرا این سازمان یا سازمان‌های دیگر نمی‌خواهند صندوق‌های بیمه درمان تجمیع شوند تا خدمات درمانی به یک اندازه در اختیار مردم قرار گیرد، فرضیه‌های متفاوتی مطرح است، چون احتمال دارد فکر کنند که سود حاصله و منافعی را که از تجمیع نشدن بیمه‌ها به دست می‌آورند از دست می‌دهند.

نظر خود را بنویسید
#26925 delinglish، 1397/04/07 14:54
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
delinglish
بیمه کلاا چیز بی خودیه من شخصا اصلا نه بیمه میخوام نه خودم بیمه میکنم. با این آلودگی هوا و غذای بدو فست فودو خواب بدو و اعصاب ناجور زندگی استرسی و هزاران داستان دیگه اگر 50 سال مردم عمر کنن خیلی عمر کردن. در باره مریضیم اگر کسی مریضیه معمولی سرما خوردگی اینا بگیره که خوبه اگرم کسی بیماری بد گرفت دیگه کسی که پول نداره درمان کنه خودشو باید بیفته بمیره بیمه و اینا همش الکیه.
1.11461s, 21q