با موافقت نمایندگان؛

لازم الاجراء شدن پوشش بیمه سلامت برای تمام آحاد کشور از سوی دولت

۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۱۱:۱۷ - کد خبر: 202713
لازم الاجراء شدن پوشش بیمه سلامت برای تمام آحاد کشور از سوی دولت

سلامت نیوز: نمایندگان مردم در خانه ملت پوشش بیمه سلامت برای تمامی آحاد جمعیت کشور و برخورداری از یارانه دولتی را برای دولت اجبار کردند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت سوم امروز (سه شنبه، 14 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور با ماده 86 این لایحه با 170 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 206 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در ماده 86 این لایحه در بخش سلامت، بیمه و سلامت زنان خانواده آمده است که دولت مکلف است به منظور تحقق سیاست‌‌های کلی سلامت، تأمین منابع مالی پایدار برای بخش سلامت، توسعه کمی و کیفی بیمه‌های سلامت و مدیریت منابع سلامت از طریق نظام بیمه با محوریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا پایان سال اول اجرای برنامه اقدامات زیر را براساس سیاست های کلی سلامت به عمل آورد.

همچنین در بند الف ماده 86 آمده است که پوشش بیمه سلامت برای تمامی آحاد جمعیت کشور اجباری بوده و برخورداری از یارانه دولت جهت حق‌سرانه بیمه از طریق ارزیابی وسع و براساس آیین‌نامه‌ای خواهد بود که به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

در تبصره این بند نیز آمده است که این حق بیمه شامل سرپرست خانواده و کلیه افراد تحت تکفل آنان است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.98423s, 19q