30 درصد ويتامين B گوشت‌هاي فريز شده از بين مي‌رود

۱۳۸۹/۰۶/۲۴ - ۱۳:۴۲ - کد خبر: 20348
30 درصد ويتامين B گوشت‌هاي فريز شده از بين مي‌رود
سلامت نیوز: يك متخصص تغذيه گفت: گوشت فريز شده تا 6 ماه و حتي يك سال قابل مصرف است و ارزش غذايي طي اين مدت تغييري نمي‌كند اما حدود 30 درصد از ويتامين گروه B آن بر اثر فريز شدن كاهش پيدا مي‌كند.

زهرا عبداللهي در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: تاريخ توليد، بسته بندي مناسب بدون پارگي و مجوز بهداشتي درج شده روي گوشت‌هاي چرخ شده ضروري است و حتماً بايد اين محصولات در يخچال نگهداري شوند.

وي گفت: گوشت چرخكرده حداكثر يك يا 2 روز در يخچال سالم مي‌ماند و در صورتي كه مصرف نشد، حتماً بايد آن را در فريزر نگه داشت.

اين متخصص تغذيه افزود: نگهداري از گوشت در فريزر نيز اصولي دارد. گوشت فريز شده تا 6 ماه و حتي يك سال قابل مصرف است و ارزش غذايي آن كه مهمترين آن پروتئين و اسيدهاي آمينه است طي اين مدت تغييري نمي‌كند اما حدود 30 درصد از گروه ويتامين هاي B در اثر فريز شدن كاهش پيدا مي‌كند.

عبداللهي اضافه كرد: بهترين نحوه مصرف گوشت اين است كه آن را از فريزر خارج كرده و داخل يخچال بگذارند تا كم كم از حالت انجماد خارج شود.

وي گفت: گوشت پس از خارج شدن از حالت انجماد خونابه‌اي دارد كه در واقع مواد مغذي، املاح و ويتامين‌هاست و بهتر است آن را دور نريزند و در پخت غذا استفاده كنند.

يك متخصص تغذيه افزود: به هنگام انجماد گوشت هم لازم است به اندازه هر وعده گوشت را بسته بندي كنند و دقت كنند كه هواي داخل نايلون مخصوص فريز كردن مواد غذايي كاملاً خارج شده باشد.

عبداللهي اضافه كرد: گوشت چرخ كرده بهتر است بيش از 2 تا 3 ماه در فريزر نگه داشته نشود و زودتر مصرف شود و بهتر است روي تمام بسته‌هاي گوشتي تاريخ ورود به فريزر را بنويسيم تا گوشت‌هاي قبلي در فريزر زودتر مصرف شوند

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.72508s, 18q