تاثیر رژیم‌غذایی مدیترانه‌ای بر بیش‌فعالی

۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۳:۲۷ - کد خبر: 204997
تاثیر رژیم‌غذایی مدیترانه‌ای بر بیش‌فعالی

سلامت نیوز:متخصصان اسپانیایی معتقدند رژیم‌غذایی مدیترانه‌ای می‌تواند مانعی برای ابتلای کودکان به اختلال کم‌توجهی - بیش‌فعالی (ADHD) باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در این بررسی مشخص شد رژیم غذایی مدیترانه‌ای که سرشار از میوه، سبزی و چربی‌های خوب است، ممکن است به کودکان کمک کند تا کمتر در معرض خطر ابتلا به این اختلال قرار گیرند.

بررسی انجام شده روی ۱۲۰ کودک در اسپانیا نشان داد آنهایی که کمتر رژیم غذایی سنتی مدیترانه‌ای را دنبال می‌کنند هفت برابر بیشتر در معرض ابتلا به اختلال کم توجهی – بیش فعالی هستند.

به طور کلی کودکان مبتلا به این اختلال از میزان کمتری میوه، سبزی، ماهی مصرف می‌کنند و بیشتر به مصرف خوراکی‌های نامناسب و فست‌فود تمایل دارند.

هرچند یافته‌های به دست آمده تنها به وجود یک رابطه اشاره دارد و در آن ارتباط علت – معلولی بین رژیم غذایی مدیترانه‌ای و اختلال کم توجهی – بیش فعالی تایید نشده است.

به گزارش هلث دی نیوز، معلوم نیست آیا واقعا رژیم غذایی می‌تواند در از بین بردن مشکلات رفتاری و توجهی مرتبط با اختلال کم توجهی – بیش فعالی موثر باشد اما یک احتمال این است که کودکان مبتلا به این اختلال از خوردنی‌های کمتر سالمی تغذیه می‌کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.37566s, 19q