تاثیر رژیم مدیترانه‌ای بر کاهش خطر ابتلا به نوعی سرطان پستان

۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۵:۳۳ - کد خبر: 207884
تاثیر رژیم مدیترانه‌ای بر کاهش خطر ابتلا به نوعی سرطان پستان

سلامت نیوز:بررسی‌ها نشان می‌دهد رژیم غذایی مدیترانه‌ای می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به یکی از شدیدترین انواع سرطان پستان تا ۴۰ درصد کمک کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، رژیم غذایی مدیترانه‌ای که سرشار از ماهی، میوه، سبزیجات، غلات و خشکبار است فوائد بسیاری برای سلامتی دارد و شامل کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی و بیماری‌های قلبی می‌شود.

در این بررسی همچنین آمده است رژیم غذایی مدیترانه‌ای به طور قابل توجهی در کاهش احتمال ابتلای زنان به سرطان پستان گیرنده استروژن منفی نقش دارد که نمی‌توان آن را با هورمون درمانی برطرف کرد.

پرفسور "پیئت وان دن برنت" از دانشگاه "ماستریخت" محقق ارشد این مطالعه در هلند گفت: تحقیقات ما نشان می‌دهد چگونه الگوهای غذایی بر خطر سرطان تاثیر می‌گذارد.

در این بررسی ۶۲ هزار و ۵۷۳ زن ۵۵ تا ۶۹ سال برای مدت دو دهه مورد مطالعه قرار گرفتند. همچنین رژیم غذایی آنان به لحاظ تطابق با الگوی مدیترانه‌ای تحت کنترل قرار گرفت.

به گزارش روزنامه گاردین، محققان نتیجه گرفتند در صورتیکه افراد از بالاترین سطح رژیم غذایی مدیترانه‌ای مصرف کنند در حدود یک سوم از موارد سرطان پستان گیرنده استروژن منفی و ۲.۳ درصد از تمامی موارد سرطان پستان پیشگیری می‌شود.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.68027s, 19q