اختصاص ردیف بودجه ای برای پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی

۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۷:۴۰ - کد خبر: 207930
اختصاص ردیف بودجه ای برای پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی

سلامت نیوز: معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی با اشاره به تصویب بودجه کل کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: برای اولین بار در سال های اخیر، در بودجه سال ٩٦ پرداخت بدهی دولت به این سازمان لحاظ شد و برای آن اعتبار تخصیص یافت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، تاج الدین با بیان اینکه بودجه سازمان تامین اجتماعی از بودجه کل کشور تاثیر پذیر است، افزود: برای اولین بار در ادبیات بودجه نویسی کشور و در لایحه بودجه ای که توسط دولت به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، بدهی دولت به این سازمان عنوان و ردیف اعتباری5000 میلیارد تومان برای آن اختصاص یافت.
وی با قدردانی از توجه دولت و مجلس شورای اسلامی به منافع سازمان تامین اجتماعی و نهادینه شدن بدهی دولت در بودجه نویسی کشور اظهار داشت: این اتفاق ناشی از احکام برنامه ششم توسعه کشور است که با پیگیریهای سازمان و همراهی نمایندگان مجلس محقق شد.
تاج الدین با اشاره به پیشنهادات متعدد کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی در خصوص احکام برنامه سال آینده با موضوع تامین اجتماعی گفت: در این پیشنهادات، موارد نگران کننده ای نیز وجود داشت که با تعامل نمایندگان خانه ملت و حوزه های حقوقی و امور مجلس و سایر حوزه های سازمان هیچ کدام از آنها تصویب نشد.
بر اساس گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در بودجه سال آینده مثل بودجه سال های اخیر، هیچ مورد آسیب زایی به منافع بیمه شدگان ندارد، افزود: این شرایط فرصت هایی را برای ارتقای خدمات و کسب رضایتمندی ذینفعان این سازمان خلق می کند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.06306s, 19q