محققان فنلاندی:

رنگ مو و برخی روش های ضدبارداری با ابتلا به سرطان پستان ارتباط دارد

۱۳۹۵/۱۲/۲۲ - ۱۵:۴۲ - کد خبر: 208389
رنگ مو و برخی روش های ضدبارداری با ابتلا به سرطان پستان ارتباط دارد

سلامت نیوز: محققان هشدار دادند زنانی که موهای خود را رنگ می کنند و یا از روش های هورمونی برای پیشگیری از بارداری استفاده می کنند، در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان هستند .


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، مطالعه جدید محققان فنلاندی موید تحقیقات قبلی است که تغییر رنگ مو را با ابتلا به سرطان پستان ارتباط داده بود.
محققان دانشگاه هلسینکی در این مطالعه با بررسی داده های نظرسنجی حدود هشت هزار بیمار مبتلا به سرطان پستان متوجه شدند که قرار گرفتن در معرض مواد سمی موجود در رنگ موها با احتمال 23 درصدی ابتلا به سرطان پستان ارتباط دارد.


به گزارش روزنامه دیلی میل،همچنین افرادی که از روش های کنترل بارداری مانند قرص های ترکیبی و کویل های IUS استفاده می کنند، با خطری مشابه روبرو هستند.


محققان فنلاندی ادعا می کنند، افرادی که از روش های مبتنی بر هورمون برای پیشگیری از بارداری استفاده می کنند، با افزایش خطر 23 درصدی ابتلا به سرطان پستان روبرو هستند.


مدارک و شواهد فزاینده ای در این خصوص وجود دارد که روش های کنترل بارداری مبتنی بر پروژسترون یک عامل خطرساز برای ابتلا به سرطان پستان هستند.
محققان نشان داده اند که برخی هورمون ها مانند استروژن باعث بروز جهش هایی در دی.ان.ای می شود که سلول ها را مستعد سرطانی شدن می کند. همچنین مشخص شده است که پروژسترون باعث رشد تومورها می شود.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.73745s, 19q