با 7 گام ساده، هنگام سفر دچار اضافه وزن و چاقی نمی شوید

۱۳۹۶/۰۱/۰۹ - ۱۱:۴۰ - کد خبر: 209067
با 7 گام ساده، هنگام سفر دچار اضافه وزن و چاقی نمی شوید

سلامت نیوز: اضافه وزن و چاقی بخصوص هنگام سفرهای طولانی مدت، در اکثر افراد اتفاقی اجتناب ناپذیر است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آوای سلامت، با این حال راهکارهایی برای به حداقل رساندن این عارضه و یا عدم ابتلا به آن در هنگام سفر پیشنهاد شده است:

تحرک بیشتر در طول سفر: باید در طول سفر٬ ورزش هوازی و قدرتی انجام داده و تا جایی که می توانيم٬ پياده روی کنيم. برای اطمينان از اینکه ورزش را فدای گردشهای روزانه نمی کنيم٬ بهتر است که قبل از صبحانه٬ بيست دقيقه یا حداقل ده دقيقه٬ ورزش کنيم.

انتخاب لقمه های کوچک غذا: می توان هوس خوردن خوراکیها را با خوردن تنها یک تکه کوچک از برخی از آنها فرو نشاند. همچنين٬ می توان از جایگزینی غذاها کمک گرفت. یعنی مثلا به جای دسر از یک ميوه شيرین استفاده کرد.

پرهیز از شب نشینی های طولانی مدت: کم خوابی باعث برهم خوردن تعادل هورمونهای سيری و گرسنگی شده و اشتها و هوسهای غذایی رو افزایش می دهد. به علاوه٬ هر قدر که دیرتر بخوابيم٬ احتمال پرخوری و سرگرم کردن خود با غذا نيز بيشتر میشود. پس باید در طول سفر هم یک ساعت مشخص را در نظر گرفته و هر شب سر همان ساعت بخوابيم.

مصرف غذاهای محلی: مصرف غذاهای فراوری شده در طول سفر، عادت بسیار غلط برخی افراد است. بهتر است که گزینه های غذایی سالم و محلی را در طول سفر انتخاب کنيم که با مواد غذای تازه و سالم تهيه شده اند.

نوشیدن به اندازه آب: نوشيدن آب٬ نمک اضافی را از بدن دفع می کند و در نتيجه٬ دچار ورم و اضافه وزن کاذب ناشی از احتباس آب در بدن٬ نخواهيم شد. همچنين٬ نوشيدن آب٬ نيم ساعت قبل از غذا٬ اشتها را کمتر می کند.

پیاده روی: یکی از مفيدترین ورزشها در سفر٬ پياده روی است. از پله ها به جای پله برقی یا آسانسور استفاده کنید. از وسایل نقليه عمومی مثل اتوبوس یا مترو استفاده کنيد تا مجبور به ایستادن به جای نشستن٬ شوید.

ماجراجویی های سالم: کرایه کردن دوچرخه٬ غواصی٬ طبيعت گردی، بدمينتون٬ واليبال٬… ٬ یا هر فعاليتی که با محلی که برای تعطيلات به آنجا سفر کرده اید٬ همخوانی دارد٬ راههای مناسبی برای تفریح و فعاليت هستند.

www.rd.comنظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.51144s, 19q