آقايان بيشترين متقاضيان كاشت مو هستند

۱۳۸۵/۱۰/۰۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 216
آقايان بيشترين متقاضيان كاشت مو هستند
دكتر علي وفايي جراح و متخصص پوست و مو گفت: پيوند موي طبيعي روش درماني است كه در آن قسمتي از بدن مانند پشت سر كناره هاي سر مو برداشته شده و در بخش هاي طاس سر، ابرو، مژه و يا هر قسمت از بدن كاشته مي شود.
وي ادامه داد: پيوند موي طبيعي با بي حسي موضعي انجام گرفته و هيچ گونه دردي در جريان كار وجود ندارد و براي برداشت مو منطقه اي انتخاب مي شود كه فوليكولهاي آن حداقل تعداد گيرنده هورمون مردانه را دارا بوده و در صورت پيوند اطمينان داشته باشند كه دچار ريزش موي مردانه نمي شوند.
وي گفت: ريزش مو و كم پشت شدن آن علل گوناگوني دارد مانند وراثت، مشكلات هورموني، اختلالات تغذيه اي مثل رژيم هاي لاغري و سوء تغذيه، استرس و تنش هاي عصبي، بارداري، شيردادن به نوزاد، آسيب رساندن به موها از طريق رنگ، مش، فر و سشوار كردن موها اما شايعترين علت آن در مردان ريزش موي آندروژنتيك (مردانه) است كه به دليل ارثي رخ مي دهد.
وي تصريح كرد: مدت زمان كاشت مو 4 ساعت است چون بعد از بي حسي منطقه طاس شكافهاي متعدد و خيلي كوچك در آن ايجاد كرده و محور طولي، زاويه و عمق شكافها براي هر قسمت از موضع كاشت مو متغير بوده و دقت در اين مرحله نتيجه نهايي كاشت مو را مشخص مي كند پس از ايجا شكافها ريشه زنده موها با وسايل ظريف و ميكروسكوپ در شكافها قرار داده مي شوند و در پايان، سر فرد پانسمان مختصري مي شود.
وي يادآور شد: يك هفته قبل و بعد از پيوند از مصرف مشروبات الكلي، داروهاي مسكن و ضد درد مثل آسپرين، بروفن، ايندومتاسين، قرص ويتامين E و كشيدن سيگار بايد خودداري كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.19036s, 20q