چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۹ - ۱۶:۴۸
کد خبر: 21914

بد نشستن، بد خوابیدن و انجام كارهای سنگین موجب بروز گردن درد می‌شود و گاهی ممكن است این دردها ناشی از تحت فشار قرار گرفتن دیسك گردن باشد كه درد به اندام‌های دیگر مانند آرنج‌ها و انگشتان سرایت می‌كند. انگشت‌های شست، نشانه و انگشت وسط دردناك می‌شوند و این گونه دردها شدید است و فشار زیادی بر جسم و روح افراد می‌آورد.

سلامت نیوز:دبیر اجرایی چهاردهمین كنگره طب فیزیكی و توانبخشی گفت:دردهای گردنی دردهای شایعی است كه در زنان بیشتر بروز پیدا می‌كند.

به گزارش  فارس، اسدالله امان الهی امروز در حاشیه چهاردهمین كنگره طب فیزیكی توانبخشی و الكترودیاگنوز كه در تالار امام خمینی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی برگزار شد افزود: دردهای گردنی، دردهای شایعی هستند كه در گروه‌های مختلف سنی دیده می‌شوند و زنان بیشتر به گردن درد دچار می‌شوند.

وی افزود: بد نشستن، بد خوابیدن و انجام كارهای سنگین موجب بروز گردن درد می‌شود و گاهی ممكن است این دردها ناشی از تحت فشار قرار گرفتن دیسك گردن باشد كه درد به اندام‌های دیگر مانند آرنج‌ها و انگشتان سرایت می‌كند. انگشت‌های شست، نشانه و انگشت وسط دردناك می‌شوند و این گونه دردها شدید است و فشار زیادی بر جسم و روح افراد می‌آورد.

دبیر اجرایی چهاردهمین كنگره طب فیزیكی، توانبخشی و الكترودیاگنوز اضافه كرد: برنامه خواب مبتلایان به این نوع درد دچار نوساناتی می‌شود و این افراد معمولاً با بلند كردن اجسام، درد بیشتری را احساس می‌كنند.

امان‌الهی افزود: دردهای گردنی ناشی از ساختمان نخاع بسیار نادر است و از سوی دیگر، مشكلات عروقی، دردهای گوارشی و گاهی تصادفات ممكن است منجر به دردهای گردنی شوند. دردهای ناشی از تصادفات رانندگی را دردهای شلاقی می‌گویند. دردهای گردنی می‌تواند به علت گیر افتادگی عصب رخ می‌دهد كه این دردها به صورت بی‌حسی نوك انگشت‌ها بروز پیدا می‌كند.

وی گفت: بیمارانی كه مبتلا به دردهای گردنی هستند باید وضعیت نشستن خود پشت رایانه، نحوه بلند كردن اجسام و حتی خوابیدن را اصلاح كنند. از بالش‌های كوتاه و نرم استفاده كنند و اجسام سنگین را تا حد امكان بلند نكنند و از كیف‌های بلند شانه دار استفاده كنند و كیف را در دست نگیرند و پشت میز به گونه‌ای بنشینند كه گردن آنها چندان به جلو یا عقب متمایل نشود بنابراین باید زاویه حدود 50 تا 60 درجه را هنگام نشستن پشت میز رعایت شود.

دبیر اجرایی چهاردهمین كنگره طب فیزیكی، توانبخشی و الكترودیاگنوز اضافه كرد: گرفتگی عضلات، علت درد بیشتر دندانپزشكان است و این افراد علاوه بر دارو، اصلاح وضعیت حركتی و ورزش توصیه می‌شود. گیر افتادگی ریشه عصبی گردن یكی دیگر از دلایل دردهای گردنی است. ریشه بین دیسك شماره 6 و 7 گیر می‌كند و به شكل درد منتشر در بدن، بروز پیدا می‌كند

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =