شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
کد خبر: 220895

یک کارشناس برنامه ریزی شهری معتقد است: آلودگي شديد هواي تهران در زمستان هاي چند سال اخير كه يكي از عوامل آن پديده اينورژن يا وارونگي دماست، به سمت تبديل شدن به يك فاجعه زيست محيطي در زمستان امسال پيش مي رود.

تهران؛ در انتظار آلوده‌ترين زمستان

سلامت نیوز:یک کارشناس برنامه ریزی شهری معتقد است: آلودگي شديد هواي تهران در زمستان هاي چند سال اخير كه يكي از عوامل آن پديده اينورژن يا وارونگي دماست، به سمت تبديل شدن به يك فاجعه زيست محيطي در زمستان امسال پيش مي رود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از  پانا، تهران در فهرست آلوده ترين و پرترافيك ترين شهرهاي جهان قرار دارد و آلودگي هواي ناشي از آلايندگي خودروها، يكي از مهم ترين دلايل مرگ و مير در تهران محسوب مي شود. آلودگي شديد هواي تهران در زمستان هاي چند سال اخير كه يكي از عوامل آن پديده اينورژن يا وارونگي دماست، به سمت تبديل شدن به يك فاجعه زيست محيطي در زمستان امسال پيش مي رود.

معمولاً تابستان ها، فصل كم ترافيك تهران بود اما تابستان امسال، ترافيك تهران تشديد شده و اضافه شدن يك صد هزار دستگاه خودروي جديد به معابر تهران در هر فصل و افزايش ٩ درصدي مصرف بنزين در تهران نسبت به سال گذشته از علل شدت گرفتن ترافيك تهران است.

از همين امروز مي توان پيش بيني كرد كه زمستان امسال، هواي آلوده تري در انتظار تهران باشد و چنين شرايطي، لزوم استفاده از ابزارهاي كنترلي براي كاهش استفاده از خودروي شخصي و كاهش مصرف بنزين را پيش از فرا رسيدن فصل سرما، دوچندان كرده است.

اگر با همين ساختار به استقبال زمستان برويم، با توجه به نامناسب بودن سيستم حمل و نقل عمومي و ناكافي بودن ناوگان حمل و نقل شهري، به يقين بر تعداد قربانيان آلودگي هوا افزوده خواهد شد و از اين رو، به جاي اجراي شوهاي خياباني، بايد به فكر به كار گيري ابزارهاي كنترلي براي پيشگيري از فاجعه پيش رو باشيم. از همين امروز به فكر زمستان باشيم.


برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =