چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
کد خبر: 221380

کارشناسان سلامت توصیه می‌کنند: فعالیت‌های بدنی در دوران کودکی می‌تواند از کاهش شناختی در سنین بالاتر پیشگیری کند و برای حفظ سلامت مغز مفید است.

برای سلامت مغز،ورزش را از کودکی آغاز کنید

سلامت نیوز:کارشناسان سلامت توصیه می‌کنند: فعالیت‌های بدنی در دوران کودکی می‌تواند از کاهش شناختی در سنین بالاتر پیشگیری کند و برای حفظ سلامت مغز مفید است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از  ایسنا، در این بررسی آمده است: تحرک و فعالیت بدنی در دوران کودکی به مغز کمک می‌کند تا قدرت شناختی خود را حفظ کرده و از "زوال شناختی" (Cognitive Decline) در آینده پیشگیری می‌کند.

در این بررسی کارشناسان به ارزیابیِ تاثیر ورزش کردن در سال‌های اولیه زندگی بر سلامت مغز و قدرت شناختی و فعالیت عصبی موش‌های بزرگسال پرداختند.

متخصصان کانادایی آزمایش‌های خود را با این فرضیه شروع کردند که ذخیره شناختی مغز مانع از تحلیل رفتن قدرت حافظه ناشی از افزایش سن می‌شود.

در این بررسی متخصصان به مطالعه دو گروه موش پرداختند. گروه اول در ماه نخست تولد برای مدت شش هفته با استفاده از "چرخ و فلک همستر" فعالیت جسمی و تحرک داشتند در حالی که گروه دوم این مدت را داخل قفس و بدون تحرک گذراندند.

بعد از مدت چهار ماه کارشناسان حافظه واکنش موش‌ها به ترس موقعیتی را ارزیابی کردند.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، آنها دریافتند شش هفته فعالیت بدنی و تحرک تاثیر طولانی مدتی بر توانایی موش‌ها در یادگیری و به یاد سپردن واکنش ترس دارد.


برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =