نماينده يونيسف ازتلاش‌هاي ايران براي بهبود وضعيت سلامت كودكان قدرداني كرد

۱۳۸۶/۰۱/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2242
نماينده يونيسف ازتلاش‌هاي ايران براي بهبود وضعيت سلامت كودكان قدرداني كرد

به گزارش سلامت نیوز "كريستين سالازار" روز پنج‌شنبه در يك گفت وگوي مطبوعاتي كه به مناسبت هفتم آوريل (‪ ۱۸‬فروردين ماه) روز بهداشت جهاني در دفتر سازمان ملل در تهران برگزار شد،افزود: ايران مي‌تواند الگوي مناسبي براي كشورهاي منطقه باشد چرا كه نظام بهداشتي كودكان در ايران وضعيت مناسبي دارد.

وي ادامه داد: سو تغذيه يكي از چالش‌هاي سلامتي در كودكان ايراني است اين مسئله در استان‌هاي سيستان و بلوچستان و كرمان ديده شده‌است و ازآنجا كه ‪ ۸۰‬درصد ظرفيت مغز در سه سال اول كودكي شكل مي‌گيرد بنابراين بايد به چگونگي تغذيه در كودكان توجه بسيار شود.

نماينده يونيسف در ايران با اشاره به وضعيت ايدز درايران گفت : شيوع بيماري ايدز در ايران در سطح پايين است و خوشبختانه در ايران خدمات مناسبي در اين زمينه به بيماران ارايه مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: مبارزه با ايدز نيازمند گسترش آگاهي و افزايش آموزش به ويژه براي كودكان است كه بايد در دو سال آينده به صورت جدي براي آن برنامه‌ريزي شود.

همچنين در اين نشست هماهنگ‌كننده مقيم سازمان ملل به مناسبت روز جهاني بهداشت گفت : اراده سياسي كشورها در ايجاد سيستم مناسب سلامتي در جهان ضروري است.

"كنوت استبي " افزود: توسعه سلامت و امنيت جهاني باهم در ارتباط هستند و سرمايه‌گذاري در اين زمينه براي دستيابي به اهداف توسعه هزاره ضروري است.

وي ، موضوع روز جهاني بهداشت امسال را "امنيت سلامت بين‌المللي" و شعار امسال را "آينده مطمئن با سرمايه‌گذاري بر سلامت " ذكر كرد.

به گفته استبي تهديدهاي سلامتي فراتر از مرزها است و بايد به اين تهديدات به صورت فرامرزي نگاه كرد و خوشبختانه ايران در اين زمينه با كشورهاي همسايه همكاري بسيار مناسبي داشته است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.24235s, 18q