دیبر اجرایی خانه کارگر اصفهان:

دولت برای پرداخت بدهی تامین اجتماعی اقدام کند/ تغییر قانون کار فاجعه‌‌بار است

۱۳۹۶/۰۹/۰۵ - ۱۶:۱۶ - کد خبر: 231411
دولت برای پرداخت بدهی تامین اجتماعی اقدام کند/ تغییر قانون کار فاجعه‌‌بار است

سلامت نیوز: دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان گفت: بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی قاطعانه از دولت می‌خواهند که بدهی خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کرده و مطمئن باشند، که اگر این بدهی ها پرداخت نشود دود آن به چشم قشر فقیر و زحمت کش جامعه یعنی کارگران و خانواده های آنها می‌رود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، اصغر برشان دبیر اجرایی خانه کارگر استان اصفهان در دفاع از قانون کنونی کار، گفت: پس از ۲۷ سال که از عمر قانون کار می گذرد؛ مسئولان چه کار مهمی صورت داده و چه گلی بر سر اشتغال مردم زده اند؟ فقط مرتب قانون کار را زیر سوال می برند که این قانون مانع تولید و اشتغال است. به طور حتم امروز کسانی که با قانون کار مخالفت می کنند؛ مقاصد دیگری دنبال می‌کنند و می‌خواهند از عدم تعادل عرضه و تقاضا سوء استفاده کنند و دل مشغولی آنها بخاطر تولید و اشتغال نیست.

برشان در تبیین مقصود خود به رشد بیکاری در اصفهان و وضعیت نابسامان اشتغال در این استان اشاره کرد و گفت: وقتی آقایان به عنوان جایگزین و بازسازی صنعت نساجی وارد عمل شدند؛ تمامی کارخانه‌های بزرگ نساجی شهر که نماد این شهر بود را نابود کردند و کسی جرات نکرد حرف بزند، حالا چه کسی پاسخگو است. شما ببینید الان کاشی نیلو با آن عظمت به چه وضعیت اسفباری دچار شده و یا پلی اکریل که روزی در خاورمیانه حرف اول را می زد حالا چه بر سرش آمده که دو هزار کارگر آن بیمه بیکاری از دولت می گیرند، واقعا این ها فاجعه نیست؛ آیا این ها فرزندان ما نیستند.

عضو پیشین شورای عالی کار گفت: امروز اگر جامعه کارگری از قانون کار حمایت می کند نه به‌خاطر اینکه این قانون ایده آل است و نقصی ندارد، بلکه بخاطر اینکه همین قانون را هم اگر از دست بدهیم فاجعه ای بزرگ برای نیروی کار در جامعه رخ می‌دهد.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات قانون کار گفت: در زمان هخامنشی قانون کار داشتیم؛ حالا چرا پس از گذشت نزدیک به چهل سال از عمر انقلاب هنوز قصد همراهی و تعامل با قانون کار و یا اصلاح منطقی آن را نداریم. متاسفانه دولت‌ها شعار می دهند و این در حالی است که واقعا وضعیت کارگران نگران کننده است و دولت کنونی که در شعارهای انتخاباتی دم از حمایت از قشر محروم و کارگر می زد اکنون باید به فکر رفع مشکلات کارگران باشد.

دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان ادامه داد: مسئولان هوشیار باشند، اگر قرار است اصلاحیه‌ای در قانون کار انجام شود؛ مواظب باشند تا حقی از کارگر ضایع نگردد و به صورت عادلانه به فکر رفع مشکلات این قشر عظیم باشید.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به مشکلاتی که در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی با آن درگیر است، افزود: امروز اگر سازمان تامین اجتماعی به این روز افتاده است؛ بخاطر عملکرد اشتباه و بارگذاری بیش از حد دولت‌ها به سازمان تامین اجتماعی است. چرا عمده بار سنگین طرح تحول سلامت را به دوش این سازمان گذاشتید. طرح تحول سلامتی که در واقع باید گفت طرح تحول پزشکان است نه سلامت مردم.

برشان تصریح کرد: مسئولان بدانند که طرح تحول سلامت بدون تامین اعتبار طرحی شکست خورده است. اکثریت بار این طرح ملی بر دوش سازمان تامین اجتماعی است و ما خواهان آن هستیم که دولت هر چه سریعتر بدهی های تامین اجتماعی را پرداخت کند تا این مشکل به فاجعه ای برای این سازمان بزرگ اجتماعی تبدیل نشود.

دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان گفت: بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی قاطعانه از دولت می‌خواهند که بدهی خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کرده و مطمئن باشند، که اگر این بدهی ها پرداخت نشود دود آن به چشم قشر فقیر و زحمت کش جامعه یعنی کارگران و خانواده های آنها می‌رود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.08399s, 19q