هفته سلامت همسو شدن مردم و مسوولان در ارتقاي سلامتي جامعه است

۱۳۸۶/۰۱/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2327
هفته سلامت همسو شدن مردم و مسوولان در ارتقاي سلامتي جامعه است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، سازمان بهداشت جهاني روز هجدهم فروردين را روز جهاني بهداشت با شعار "آينده مطمئن باسرمايه‌گذاري در سلامت" اعلام كرد و در ايران نيز هجدهم تا بيست وچهارم فروردين به عنوان هفته سلامت نامگذاري شده است.

"قاسم علي خراساني" روز شنبه در مراسم نواخته شدن زنگ سلامت در مدرسه دخترانه شهيد خوش‌اندام ناحيه دو ساري همچنين دراين‌باره گفت :جلب مشاركت هاي بين بخشي در جهت ارتقا سلامت و بيان اهداف بهداشت سلامتي در برقراري توسعه پايدار از اهداف اين هفته است.

وي با اشاره به اينكه سلامتي منبعي است كه به مردم امكان مي‌دهد تا به صورت فردي ، اجتماعي و اقتصادي زندگي مولدي را داشته باشند ،ادامه داد:
انسان سالم محور توسعه است و مي‌تواند جامعه سالم را بوجود بياورد.

در ادامه اين مراسم كارشناس مسوول بهداشت و تغذيه سازمان آموزش و پرورش مازندران گفت : به دليل اهميت نقش سلامت در جامعه و فرهنگ‌سازي در اين زمينه همزمان باهفته سلامت و بهداشت ، زنگ سلامت در مدارس مازندران نواخته شد.

" محمد بابايي " با اشاره به شعار امسال روز جهاني بهداشت با عنوان "آينده مطمئن باسرمايه‌گذاري در سلامت" اظهار داشت: نقش مربيان بهداشت در سلامت جامعه،اهميت حضور و مشاركت والدين در برنامه‌هاي سلامت ، ارايه خدمات بهداشتي به دانش آموزان ، بررسي آسيبهاي اجتماعي سلامت و روان از موضوعاتي است كه در هفته سلامت و بهداشت به آن پرداخته مي‌شود.

وي نقش آموزش و پرورش در تامين سلامت و آگاهي بخشي به دانش آموزان را مهم ارزيابي و تصريح كرد : ‪ ۲۶‬هزار دانش آموز بهداشتيار ، ‪ ۱۱۹‬هزار و ‪۸۶۷‬ دانش آموز دوره ابتدايي ، ‪ ۱۳‬هزار و ‪ ۴۶۴‬دانش آموز دوره راهنمايي و يك هزار و ‪ ۳۴۲‬دانش آموز استثنايي تحت پوشش ‪ ۳۳۳‬مربي بهداشت در آموزشگاهها فعاليتهاي مختلف بهداشتي انجام مي‌دهند.

وي به حضور فعال دانش آموزان در مسابقات نقاشي ، مقاله و انشا نويسي اشاره و خاطر نشان كرد : دانش آموزان در پنج گروه سني هشت تا ‪ ۱۸‬سال در مسابقات نقاشي شركت كردند كه از مجموع يك هزارو ‪ ۵۰۰‬اثر رسيده ، ‪ ۱۵۰‬اثر براي شركت در مسابقات كشوري و جهاني به دفتر سلامت و تندرستي وزارت آموزش و پرورش ارسال شد.

در اين مراسم علاوه بر اجراي نمايش و سرود بهداشتي توسط دانش آموزان ، استاندار و رييس سازمان آموزش و پرورش مازندران نيز در زمينه بهداشت در مكتب اسلام و قرآن سخناني ايراد كردند.

مازندران داراي ‪ ۵۸۰‬هزار دانش آموز است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.60698s, 18q