دومين همايش سراسري نقش دين در بهداشت روان ارديبهشت ماه برگزار مي‌شود

۱۳۸۶/۰۱/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2529
دومين همايش سراسري نقش دين در بهداشت روان ارديبهشت ماه برگزار مي‌شود

دبير اين همايش با بيان اين مطلب گفت: اين همايش باهمت معاونت پژوهشي دانشگاه علوم پزشكي ايران، انستيتو روانپزشكي تهران و مركز تحقيقات بهداشت روان و با همكاري نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها و ديگر مراكز علمي و ديني كشور برگزار مي‌شود.

"جعفر بوالهري" روز چهارشنبه به خبرنگار علمي ايرنا گفت: اين همايش با مشاركت استادان و محققان معتبر حوزه و دانشگاه برگزار شده و داراي امتياز بازآموزي براي همه پزشكان كشور و روان شناسان عضو سازمان نظام روان شناسي و مشاوره جمهوري اسلامي ايران است.

وي بيان داشت: "نقش‌دين،نگرش و اعتقادات ديني و اسلامي در پيشگيري اوليه و ارتقا بهداشت روان"، "روان شناسي ديني واسلامي، روان شناسي و دين، روان شناسي جوامع و رفتار ملي مذهبي" از جمله محورهاي اين همايش است.

وي اظهار داشت: از ديگر محورهاي اين همايش مي‌توان به "مشاوره، درمان و توان بخشي و رويكرد مذهبي"، "مشاوره، درمان و توان بخشي و رويكرد معنوي، ديني و اسلامي" اشاره كرد.

"دين، اخلاق و بهداشت روان"،"خانواده، بهداشت روان و دينداري"، "ابزارها و روش‌ها، اخلاق و بهداشت روان"، "دين و يافته‌هاي جديد علوم اعصاب" و "آسيب شناسي خشونت با رويكرد ديني" از ديگر محورهاي اين همايش است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.77803s, 19q