عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به علائم ابتلا به سکته قلبی گفت: بیمارانی که قبلا دچار سکته قلبی شده نباید بدون مشورت پزشک به پیاده‌روی اربعین بروند.

نکاتی که زائران حسینی در مورد مشکلات قلبی باید بدانند

سلامت نیوز:عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به علائم ابتلا به سکته قلبی گفت: بیمارانی که قبلا دچار سکته قلبی شده نباید بدون مشورت پزشک به پیاده‌روی اربعین بروند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، شاهرخ کربلایی صالح در حاشیه دومین کنگره تازه‌های آنژیو پلاستی اورژانس اظهار داشت: درد قفسه سینه بسیار حائز اهمیت بوده و افراد باید آن را جدی بگیرند ولی متاسفانه این قضیه توسط بسیاری از افراد، غیر مهم پنداشته می‌شود.

وی افزود: درد از ناحیه ناف تا فک می‌تواند نشانه سکته قلبی باشد و فرد باید هر چه سریع‌تر جهت دریافت اقدامات درمانی به پزشک مراجعه کند تا زمان طلایی درمان را از دست ندهد

کربلایی‌صالح با اشاره به اینکه احساس سنگینی در قفسه سینه از دیگر علائم سکته قلبی است، گفت:‌ فردی که به این علت به پزشک مراجعه می‌کند باید حتما از آن نوار قلب گرفته شود چرا که این مسئله بسیار حائز اهمیت است. همچنین سوء هاضمه، تنگی‌نفس به ویژه همراه با عرق سرد از علائم سکته قلبی است.

وی تأکید کرد: کسانی که سابقه قبلی سکته قلبی داشته‌اند درد مشابه قلبی خود را باید جدی بگیرند. مثلا اگر قبلا از نشانه‌های سکته آنها درد در دست بوده، این علامت برای آنها هشداری است. همچنین جواب ندادن مصرف قرص‌های زیرزبانی و درد در قفسه سینه هنگام فعالیت از نشانه‌های سکته قلبی به شمار می‌رود.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: زائرینی که برای زیارت به کربلا اعزام شده یا قصد عزیمت دارند در صورتی که قبلا سابقه بیماری قلبی داشته باید از پیاده‌روی بپرهیزند و در صورت درد قفسه سینه به اورژانس اطلاع دهند. 

کربلایی‌صالح تأکید کرد: همراه داشتن داروهای مورد نیاز برای بیمارانی که سابقه قلبی دارند به ویژه داروهای زیرزبانی امری مهم بوده و باید به این توصیه توجه جدی شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha