رژیم‌غذایی که به حفظ کاهش وزن کمک می‌کند

۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۲:۴۸ - کد خبر: 258238
رژیم‌غذایی که به حفظ کاهش وزن کمک می‌کند

سلامت نیوز:متخصصان تغذیه و سلامت تاکید دارند که رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات به حفظ کاهش وزن کمک می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، کارشناسان تغذیه معتقدند رژیم غذایی کم کربوهیدرات به افراد چاق کمک می‌کند تا روند کاهش وزن خود را از طریق افزایش میزان کالری که بدن می‌سوزاند حفظ کنند.

متخصصان در آمریکا در بررسی‌های خود دریافتند رژیم‌های غذایی با میزان کربوهیدرات پایین به بیماران مبتلا به چاقی کمک می‌کند که با حفظ کاهش وزن، زندگی سالم‌تری داشته باشند.

در روش‌های درمانی مرسوم برای مقابله با چاقی با تمامی کالری‌ها به یک شکل رفتار می‌شود و بر اساس این قاعده است که تنها با کمتر خوردن وزن بدن کاهش پیدا خواهد کرد. هرچند، نتایج چندین مطالعه نشان می‌دهد این کمبود کالری دریافتی باعث می‌شود در طولانی مدت بر سوخت و ساز بدن در حفظ انرژی تاثیر بگذارد و کاهش وزن را سخت‌تر سازد.

در این بررسی متخصصان در آمریکا رویکرد جدیدی را مورد مطالعه قرار داده و تاثیر رژیم‌های غذایی که در میزان چربی و کربوهیدرات متفاوت بودند در دوره زمانی ۲۰ هفته‌ای مورد ارزیابی قرار دادند.

آنها به انجام آزمایشاتی روی ۲۳۴ فرد مبتلا به اضافه وزن که شاخص توده بدنی آنان ۲۵ یا بالاتر بود پرداخته و رژیم غذایی کاهنده وزن را برای مدت زمان ۱۰ هفته روی آنان امتحان کردند. سپس از افرادی که به وزن مطلوب خود دست پیدا کردند درخواست شد تا رژیم‌های غذایی با میزان کربوهیدرات پایین و بالا را امتحان کنند.

به گزارش ژاپن تودی، این متخصصان مشاهده کردند افرادی که رژیم غذایی کم کربوهیدرات داشتند در مقایسه با افرادی که از رژیم غذایی با میزان کربوهیدرات بالا مصرف می‌کردند روزانه ۲۷۸ کالری بیشتری از دست می‌دادند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.39911s, 19q