رئیس اداره امور داروخانه‌ها و شرکت‌های پخش سازمان غذا و دارو، گفت: مطالبات داروخانه‌ها با ۵ ماه تأخیر از سوی بیمه‌ها پرداخت می‌شود.

مطالبات داروخانه ها با ۵ ماه تاخیر پرداخت می شود

سلامت نیوز:رئیس اداره امور داروخانه‌ها و شرکت‌های پخش سازمان غذا و دارو، گفت: مطالبات داروخانه‌ها با ۵ ماه تأخیر از سوی بیمه‌ها پرداخت می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، سعید برومند، با اشاره به وضعیت مالی داروخانه‌ها، اظهار کرد: اخیراً مطالبات تیر و مرداد داروخانه‌ها از سوی بیمه پرداخت‌شده است و عملا پرداختی به آن‌ها با حداقل ۵ ماه تأخیر صورت می‌گیرد.

وی بابیان اینکه تأخیر در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها توسط بیمه‌ها باعث ایجاد فشار از سوی شرکت‌های پخش به داروخانه‌ها شده است، افزود: چنین مسائلی داروخانه‌ها را با مشکل مواجه کرده است، بطوریکه بسیاری از داروخانه‌ها ازلحاظ مالی به مشکل برخورد کرده‌اند.

برومند با اشاره به اینکه برای جلوگیری از بروز بحران در داروخانه‌ها باید مطالبات آن‌ها پرداخت شود، ادامه داد: به‌عنوان‌مثال تأمین اقلامی نظیر قلم انسولین که قیمت‌ بالایی دارند برای داروخانه‌ها سخت شده است و قادر به تأمین آن نیستند، درنتیجه بحران مالی داروخانه‌ها باعث ایجاد مشکل برای بیماران می‌شود.

به گفته وی، بر اساس قرارداد؛ بیمه‌ها مکلف هستند بلافاصله پس از تحویل نسخ داروخانه‌ها به بیمه ها ۶۰ درصد مبلغ را پرداخت و پس از بررسی نسخ ۴۰ درصد مابقی را تا ۲ ماه دیگر تسویه کند، اما عملا پرداخت مطالبات داروخانه ها با ۵حداقل  ماه تأخیر صورت می‌گیرد.


برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =