تنها بازمانده حادثه هواپیمای ارتش مدعی است هواپیما نقص فنی نداشته است و تصور کرده‌اند در فرودگاه پیام به زمین‌نشسته‌اند اما قبل از توقف کامل هواپیما، متوجه شدند باند فرودگاه به اتمام رسیده است.

بازمانده حادثه هواپیمای ارتش: هواپیما نقص فنی نداشت/فرودگاه را اشتباه گرفتیم

سلامت نیوز: تنها بازمانده حادثه هواپیمای ارتش مدعی است هواپیما نقص فنی نداشته است و تصور کرده‌اند در فرودگاه پیام به زمین‌نشسته‌اند اما قبل از توقف کامل هواپیما، متوجه شدند باند فرودگاه به اتمام رسیده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، فرج‌الله افشار رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان البرز در تشریح آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده سانحه سقوط هواپیمای ۷۰۷ ارتش گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده سقوط هواپیمای ۷۰۷ نهاجا، از مسئولان برج مراقبت فرودگاه های پیام و فتح تحقیق به عمل آمده و مکالمات رادیویی برج های مراقبت فرودگاه های پیام، فتح و واحد تقرب فرودگاه مهرآباد درخواست شده است.

وی اظهار داشت: بازدید و تحقیق از واحد تقرب فرودگاه مهرآباد نیز در دستور کار مقام قضایی قرار دارد و اولیاءدم جانباختگان سانحه نیز به دادسرای نظامی دعوت شدند.

نمایندگان مجلس از اظهارنظر پیش از تکمیل تحقیقات قضایی خودداری کنند

این مقام قضایی درباره اظهارات مسئولان فرودگاه پیام در خصوص عدم ارتباط رادیویی خلبان همچنین رئیس کمیسیون عمران مجلس درباره اشتباه خلبان در تشخیص دو فرودگاه گفت: تکمیل تحقیقات و رفع ابهامات موجود نیاز به بررسی اطلاعات جعبه سیاه همچنین مکالمات رادیویی توسط مقام قضایی دارد که دستور لازم در این زمینه صادر شده لذا از مسئولان ذیربط در فرودگاه پیام و نمایندگان مجلس منتظر اعلام نظر مرجع قضایی درباره علت این حادثه بمانند تا شائبه‌ای به وجود نیاید.

افشار در همین ارتباط به اظهارات تنها بازمانده این حادثه اشاره و تصریح کرد: بنابه ادعای وی، هواپیما نقص فنی نداشته و پس از هماهنگی و تماس رادیویی به گمان اینکه در باند فرودگاه پیام به زمین نشسته‌اند، فرود آمده‌اند و قبل از توقف کامل هواپیما متوجه می‌شوند که باند به اتمام رسیده است لذا ابهاماتی وجود دارد که در جریان تحقیقات دادسرای نظامی روشن خواهد شد.

وی تأکید کرد: اطلاعات جعبه سیاه تنها در اختیار مرجع قضایی قرار خواهد گرفت که به محض اعلام کارشناسان، بعد از جمع بندی تحقیقات، علت این سانحه مشخص خواهد شد.

افشار خاطر نشان کرد: مالکان دو واحد مسکونی آسیب دیده در این سانحه شناسایی و در دادسرا حاضر شده اند و بنا به نظر کارشناسان میزان خسارت وارده به این دو واحد، بالغ بر یک میلیارد تومان برآورد شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha