رئیس جمعیت هلال احمر:

مصدومان ضایعه نخاعی یک میلیون و200هزار تومان عیدی می گیرند

۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۲:۵۲ - کد خبر: 266503
مصدومان ضایعه نخاعی یک میلیون و200هزار تومان عیدی می گیرند

سلامت نیوز: رئیس جمعیت هلال احمر اعلام کرد در آستانه عید نوروز به هر کدام از خانواده ‌هایی که بیمار ضایعه نخاعی دارند، مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان به عنوان عیدی پرداخت می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، علی اصغر پیوندی روز دوشنبه با تشریح فعالیت سازمان داوطلبان این جمعیت در زمینه افزایش تاب ‌آوری اجتماعی گفت: متاسفانه در کشور ما حوادث مختلف طبیعی و انسانی رخ می دهد که ضایعه نخاعی از مهمترین تبعات این حوادث به خصوص حوادث جاده ای به شمار می رود و زندگی این افراد را تحت تاثیر قرار داده است.


به گزارش جمعیت هلال احمر،وی با بیان اینکه در کشور هم اکنون حدود 25 هزار خانوار درگیر ضایعه نخاعی ناشی از سوانح طبیعی و حوادث جاده ای داریم، افزود: از این میان 10 هزار ضایعه نخاعی مربوط به تصادفات جاده ای است.


رئیس جمعیت هلال احمر توضیح داد: این جمعیت بر اساس وظیفه ذاتی خود برای کمک به خانواده‌های دارای عضو دچار ضایعه نخاعی، تصمیم گرفت تا درآستانه نوروز به هر کدام از 25 هزار خانوار مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان به عنوان عیدی پرداخت کند.
به گفته دکتر پیوندی، اطلاعات مربوط به این افراد از مراجع حمایتی دریافت شده است.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.


این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.


جمعیت هلال احمر در حال حاضر در زیرمجموعه خود دارای چهار سازمان فعال و گسترده در زمینه های مختلف امداد و نجات، جوانان، داوطلبان، تدارکات پزشکی، یک معاونت در زمینه خدمات درمانی و توانبخشی، یک شرکت در زمینه تولید محصولات نساجی و ملزومات امدادی، یک مؤسسه علمی کاربردی و یک مرکز پزشکی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج و زائران عتبات عالیات است.


همچنین دبیرخانه کمیته ملی حقوق بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران نیز با محوریت جمعیت هلال احمر فعالیت می کند.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سابقه ای بیش از 90 سال در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تاسیس خود تا به حال در مسیر اهداف انسان دوستانه و اصول هفتگانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده است.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، اکنون دارای 14مرکز درمانی فعال در 14 کشور دنیا است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.51132s, 19q