کوه‌هایی که باید بِکَنید

به خودتان قول دهید که در سال جدید به این هدف‌ها برسید

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۱:۰۱ - کد خبر: 267007
به خودتان قول دهید که در سال جدید به این هدف‌ها برسید

سلامت نیوز: سال که نو می‌شود، همه شمردن جوجه‌های سال گذشته را شروع می‌کنند و برای سال بعد برنامه می‌ریزند. فهرست کتاب‌های خوانده و نخوانده را مرور می‌کنند و برای موفقیت‌های شغلی و مالی آتی برنامه ‌می‌ریزند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه آتیه نو، ساختن تصویری خوشایند از دوازده ماه پیش‌رو، می‌تواند لذت‌بخش و در عین حال نگران‌کننده باشد. به‌جای اینکه چشم‌انداز این یک ساله را پیچیده و دور از دسترس تصویر کنید، پیشنهاد می‌کنیم به فکر برداشتن قدم‌های موثر، اما شدنی باشید. ما در این چندخط، بعضی از راه‌هایی که می‌توانید در سال 1398 از آن‌ها عبور کنید را با شما در میان می‌گذاریم و کامل‌کردن این فهرست را به خودتان واگذار می‌کنیم.

خودتان را درست معرفی کنید
پنهان‌کردن احساسات، نگفتن حرف‌ها و درست معرفی نکردن خود، مایه بسیاری از سوءتفاهم‌های آزاردهنده است. به خودتان قول دهید که در سال جدید، بدون آنکه به احساسات یا زندگی دیگران ضربه بزنید، از حس خودتان به موضوعات و موقعیت‌ها با آن‌ها حرف بزنید. اگر دیگران شما را خوب بشناسند، ممکن است بسیاری از قدم‌های سوءتفاهم‌ساز را در مواجهه با شما برندارند. پس خشت اول را درست بنا کنید تا ساختمان روابطتان کج و ویران نشود.


سالم شوید، نه لاغر
اگر چربی‌های اضافه، همراه همیشگی شما باشند، احتمالا کاهش وزن هم یکی از برنامه‌های ثابت سال نو شما خواهد بود. به‌جای آنکه در این سال خود را با خیال کم‌کردن وزن عذاب دهید، چندقدم به سمت سالم زندگی‌کردن بردارید. مثلا به خودتان قول دهید که هرهفته، میزان مشخصی راه بروید. در یخچالتان به‌جای دسرهای چرب و شیرین، پای سبزیجات سالم را باز کنید و به‌جای خوردن فست‌‎فودها، چند راه سالم آشپزی‌کردن را یاد بگیرید.


یک مهارت تازه یاد بگیرید
نمی‌خواهد شاخ غول را بشکنید و امسال میلیاردر شوید. چشم‌انداز سال جدید شما در کسب‌وکارتان، می‌تواند یادگرفتن یک مهارت تازه باشد. مطالعه هدفمند، با برنامه و منسجم در مورد یک موضوع مهم را شروع کنید و برای خودتان هدف‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدتی را در این زمینه تصور کنید. هدف کوتاه‌مدت شما می‌تواند تمام‌کردن یک کتاب یا گذراندن یک دوره آموزشی باشد و در بلندمدت می‌توانید تبدیل شدن به یک صاحب‌نظر متخصص در آن حوزه را تصور کنید.


یک مشکل قدیمی را حل کنید
با همسر، دوست یا والدینتان برای حل یک مشکل قدیمی مذاکره کنید. موضوعی که مدت‌هاست هر دو شما را آزار می‌دهد را روشن کنید، با آرامش در موردش گفت‌وگو کنید و انتظاراتتان از یکدیگر را روشن کنید. اگر احساس می‌کنید عبور از این نقطه کار خودتان نیست، از یک مشاور و روان‌شناس کمک بگیرید. بگذارید که سال نو برای شما، سال خلاص شدن از این جنگ قدیمی باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.07448s, 18q